Edyta Górniak pożegnała Korę na Facebooku. Internauci wypomnieli jej słowa sprzed lat. "Więcej pokory, mniej hipokryzji"

Katarzyna Leszczyńska 31.07.2018
Edyta Górniak
Fotografia: East News

Edyta Górniak, podobnie jak inne polskie gwiazdy, oddała cześć Korze przez wpis na Facebooku. Internauci przypomnieli jej jednak słowa sprzed lat, gdy krytykowała koleżankę z estrady.

28 lipca nad ranem zmarła Kora, legendarna wokalistka zespołu Maanam. Gdy informacja o tym smutnym wydarzeniu obiegła całą Polskę, gwiazdy na portalach społecznościowych publikowały wzruszające wspomnienia o piosenkarce. Wśród nich znaleźli się tacy, którzy doskonale znali Korę i byli jej przyjaciółmi, jak również ci, którym była bliska wyłącznie jej muzyka. Wpis ze wspomnieniem o wokalistce dodała również Edyta Górniak. Jej słowa jednak wzbudziły więcej oburzenia niż poruszenia.

Edyta Górniak żegna Korę na Facebooku

Edyta Górniak zamieściła bardzo emocjonalny wpis dotyczący zmarłej koleżanki z estrady. Napisała m.in. o tym, że Kora była "oryginalną i wyrazistą osobowością artystyczną" oraz okazała swoje wsparcie dla jej najbliższych i fanów. W tym samym wpisie wspomniała również o zmarłym perkusiście, z którym współpracowała, a który również odszedł w ubiegłym tygodniu. 

Uderzyła mnie dziś ta wiadomość. (...) W tym potwornie trudnym czasie przesyłam ogrom siły dla obu Rodzin i najbliższych przyjaciół. Z całego serca tulę wszystkich pogrążonych w żałobie Fanów. Kora była tak oryginalną i wyrazistą osobowością artystyczną, że właściwie nigdy nie miała na naszym muzycznym podwórku trwałej równolegle z nią konkurencji. W pewnym sensie więc była artystycznie samotna. Przez co pozostaje Jedyna. I pozostanie nieśmiertelna w sercach całej Polski - możemy przeczytać we wpisie Górniak.

Internauci jednak wypomnieli jej coś, o czym najwidoczniej wokalistka zapomniała.

Zobacz także: To ostatnie zdjęcie, jakie Kora opublikowała przed śmiercią. Dziękowała za życzenia urodzinowe

Internauci zarzucają Górniak hipokryzję

Czujni internauci wypomnieli Edycie Górniak w komentarzu, że jeszcze nie tak dawno krytykowała zmarłą koleżankę. Chodziło o jej wypowiedzi z 2014 roku, gdy mówiła o Korze w jednym z talent show, że "jest legendą, ma fantastyczne utwory, ale wokalistką dobrą nie jest". W tym samym roku Edyta stanęła w obronie dziewczyny, która wystąpiła w "Must Be The Music" i była surowo oceniona przez Korę. Wówczas, we wpisie na Facebooku, Górniak nie przebierała w słowach.

Zawsze stanę w obronie słabszego i bezbronnego, dokładnie tak jak zrobiłam to wobec Sandry, uczestniczki naszej edycji "The Voice", która z pewnością nie zasłużyła na miażdżące słowa krytyki i złośliwości wypowiedziane głośno przed całą Polską przez legendę polskiego rocka. Swoją drogą nie zasłużyły na jej kpinę setki uczestników programu, w którym Kora Jackowska ocenia od lat.

Najwidoczniej fani Kory doskonale pamiętają te słowa Edyty Górniak. W komentarzach pod najnowszym wpisem piosenkarki pojawiło się wiele słów krytyki w jej stronę. 

Mogła się Pani od niej wiele nauczyć, wolała jednak Pani ją deprecjonować.

A pamiętam, kiedy w programie talent show powiedziałaś, że Kora nie potrafi śpiewać...

Wstyd, żenada.

Górniak jak zwykle, jak Kora żyła to publicznie twierdziła, że śpiewać nie potrafi, a teraz wielkie żale jak umarła.

Proszę raczej milczeć.

Edyto, wypowiedzianych publicznie słów w czasach internetu nie da się odpowiedzieć. Więcej pokory i mniej hipokryzji.

Internet nie zapomina, a Edyta Górniak właśnie ma okazję się o tym przekonać. Choć rozumiemy jej intencje, fani Kory mają wiele powodów do niezadowolenia. 

Zobacz także: Podczas mszy uczcili pamięć Kory. W sieci zawrzało. "To profanacja świątyni!"

Te gwiazdy telewizji najbardziej irytują Polaków:

Autor: Katarzyna Leszczyńska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów