Edyta Górniak odwołała koncert! Bała się o swoje bezpieczeństwo

Edyta Górniak śpiewa w czarnej sukni na scenie programu "Taniec z Gwiazdami"
Fotografia: TRICOLORS/East News

Edyta Górniak kocha swoich fanów i uwielbia dla nich występować. Niestety z bólem serca musiała odwołać ostatni koncert. W oficjalnym oświadczeniu wyjaśniła, co się stało.

Edyta Górniak 8. czerwca wieczorem miała zagrać koncert w wielkopolskim Czarnkowie. Fani wokalistki oczywiście oczekiwali występu artystki. W ostatniej chwili jednak gwiazda musiała zrezygnować z wyjścia na scenę. Wszystko dlatego, że obawiała się o siebie i swoich współpracowników. Przy pomocy swoich profili na portalach społecznościowych Górniak wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Zobacz także: Nie udało ci się zobaczyć Edyty Górniak na żywo? Wybierz się na ten, bardzo wyjątkowy koncert

Dlaczego Edyta Górniak odwołała koncert?

Okazuje się, że organizatorzy koncertu nie spełnili podstawowych wymagań BHP, które powinny być zachowane podczas imprez masowych. Właśnie to było powodem odwołania koncertu w Czarnkowie

Niemal od razu po podjęciu decyzji, na oficjalnym koncie Górniak na Facebooku, pojawiło się oświadczenie menagementu gwiazdy.

Szanowni Państwo, 

ze względu na brak przygotowania pod kątem przepisów BHP dla imprez masowych, dzisiejszy koncert w mieście Czarnków, w którym wystąpić miała Edyta Górniak, zostaje odwołany.

Przygotowanie tego koncertu, według ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, nie spełniło żadnego (!) z wymogów regulaminu BHP. 

Jest nam ogromnie przykro, gdyż jeszcze wczoraj artystka z radością zapowiadała swój udział i bardzo cieszyła się na muzyczne spotkanie z mieszkańcami Czarnkowa w przepięknej Wielkopolsce. 

Ze względu na doświadczenia styczniowe, które dotknęły całą Polskę, musimy wszyscy dbać o wzajemne, wspólne bezpieczeństwo - możemy przeczytać w oświadczeniu.

Edyta Górniak bardzo przeżyła odwołanie koncertu. Swoją decyzję postanowiła również osobiście wytłumaczyć fanom. Indywidualne oświadczenie opublikowała przy pomocy swojego konta na Instagramie. Gwiazda przyznała, że nie gra koncertów wyłącznie dla pieniędzy, których bez wątpienia sporo straciła, odwołując występ. Najważniejsze jest dla niej bezpieczeństwo ludzi.

Bliskość z ludźmi, poprzez magię muzyki, jest dla mnie jednym z najpiękniejszych i najcenniejszych doświadczeń, dla których wytrwałam w show-biznesie prawie 30 lat. Jeśli fani muzyki cenią sztukę i jakość, o którą niezmiennie walczę, to znaczy, że mi ufają i ufają mojej dzisiejszej decyzji. Zaniedbane warunki bezpieczeństwa, techniczne, organizacyjne i wszystkie najważniejsze przepisy BHP, nie pozwoliłyby dziś nam na wspólne świętowanie. Ponieważ, wychodząc na scenę, wyraziłabym tym samym, że na wszelkie ryzyko świadomie się zgadzam. (...) W życiu nie chodzi tylko o pieniądze. Szczególnie wtedy, kiedy ktoś poświęcił dla muzyki całe życie. Wracam 400 km nie mniej przygnębiona i rozczarowana niż wy - napisała gwiazda. 

W komentarzach możemy spotkać się z różnymi opiniami na temat odwołanego koncertu. Niektórzy uważają, że diwa postąpiła niesłusznie. Jej fani jednak stają za gwiazdą murem i popierają jej decyzję, a także przyznają, że bezpieczeństwo uczestników koncertu jest najważniejsze.

Zobacz także: Górniak pokazała zdjęcie w majtkach w panterkę. Wygląda na 46 lat?

Niektóre gwiazdy są w polskim show-biznesie od wielu lat. Zobaczcie, jak oni się zmienili!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów