Kiedy miała 6 lat, ojciec wyrządził jej ogromną krzywdę. Edyta Górniak o bolesnych wspomnieniach

Hanna Skowron 03.06.2019
Edyta Górniak
Fotografia: Jan BIELECKI/East News

Czas nie goi ran. Edyta Górniak po śmierci ojca nie jest w stanie zaśpiewać "Cygańskiego serca" - piosenki, którą kiedyś mu zadedykowała.

Edyta Górniak była bardzo mała, kiedy jej ojciec opuścił rodzinę. Wspomnienia nadal są dla niej bolesne. Diwa w rozmowie z "Faktem" opowiedziała o piosence, której nie jest w stanie śpiewać właśnie ze względu na Jana Górniaka.

Ojciec artystki był Romem. Edyta nie była w stanie zbudować z nim prawdziwej relacji, ponieważ porzucił rodzinę, gdy miała 6 lat. Od tamtej pory nie utrzymywali kontaktu. Gdy Górniak podjęła decyzję o ślubie z Dariuszem Krupą, postanowiła go odnaleźć. Pomagał w tym Don Vasyl, muzyk, z którym ojciec diwy grał w zespole.

Pomagałem jej go odnaleźć przed ślubem, ale niestety się nie udało - wspominał muzyk w rozmowie z "Faktem".

Piosenkarka bardzo przeżyła odejście ojca i chyba do końca mu nie wybaczyła.

Ona miała zawsze żal do ojca. Jednak gdyby nie on, to jej by nie było na świecie i nie miałaby takiego talentu - powiedział Don Vasyl.

Muzyk dodał, że ojciec tęsknił za córką i zawsze się ciepło o niej wypowiadał. Podobno oglądał jej wystąpienia i był z niej dumny. 

W 2006 roku artystka napisała dla taty utwór pt. "Cygańskie serce". Wykonała go na koncercie w Opolu. Od tamtej pory nie jest w stanie śpiewać tej piosenki - budzi w niej zbyt wiele bolesnych wspomnień.

Zaśpiewałam ten utwór na festiwalu w Opolu i dwa czy trzy dni po tym zmarł mój tata. Już wiedziałam, że to ostatnie dni jego życia. Śpiewałam ten utwór dla niego, natomiast już potem się nie spotkaliśmy. To trudne emocje, więc nie wracam do tego utworu - powiedziała "Faktowi".

Zobacz także: Michał Szpak parodiuje Edytę Górniak. Wybrał jej najbardziej znany utwór!

Które filmowe pary powinny być razem także w rzeczywistości? Oto nasze typy.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów