Eddie Murphy ponownie jako „Książę w Nowym Jorku”. Powstanie sequel komedii

Sylwia Kropiewnicka 19.01.2019
Eddie Murphy
Fotografia: Stewart Cook/Rex/East News

„Książę w Nowym Jorku” powraca po 30 latach. Eddie Murphy ponownie wcieli się w głównego bohatera.

„Książę w Nowym Jorku” to jeden z tych filmów, które zna każdy. Eddie Murphy w postać księcia, który zaczyna nowe życie w Ameryce, wcielił się trzy dekady temu. Teraz ponownie będzie miał ku temu okazję. Powstanie bowiem kontynuacja komedii.

„Książę w Nowym Jorku 2”

O pracach nad kontynuacją komedii mówiło się już od kilku lat, żadne informacje nie były jednak potwierdzone. Jak podaje serwis Deadline, za produkcję drugiej części „Księcia…” odpowiedzialne będzie studio Paramount, a reżyserią zajmie się Craig Brawer.

Potwierdzony został także udział Eddie'go Murphy'ego, a główny zainteresowany wydał nawet oświadczenie w tej sprawie. Eddie Murphy napisał m.in.:

Po wielu latach oczekiwań jestem podekscytowany, że "Książę w Nowym Jorku 2" oficjalnie ruszył naprzód. Zebraliśmy wspaniały zespół, prowadzony przez Craiga Brewera [...] z niecierpliwością czekam na powrót klasycznych bohaterów na duży ekran. 

Zobacz także: Tak kręcą "Broad Peak". Są kolejne zdjęcia z planu filmu o tragedii Berbeki i Kowalskiego

Kontynuacja kultowej komedii

W „Księciu w Nowym Jorku” syn monarchy przyjeżdża do Ameryki, aby znaleźć sobie żonę. Z kolei w kontynuacji celem podróży Akeema do Stanów Zjednoczonych będzie odnalezienie jego zaginionego syna – następcy tronu.

Gwiazdami pierwszej części, oprócz Murphy’ego, które zobaczymy także w kontynuacji, będą John Amos, James Earl Jones, Arsenio Hall oraz Shari Headley.

Zdjęcia do filmu prawdopodobnie ruszą jeszcze w tym roku.

Zobacz także: Mamy nowy zwiastun filmu "High Life" z Agatą Buzek i Robertem Pattinsonem!

Rozwiąż quiz

Z którego filmu pochodzi ten kadr?

Kadr z filmu
Fotografia: EastNews

1. Z którego filmu pochodzi ten kadr?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów