Dziewczynka zrezygnowała z urodzin, ponieważ postanowiła pomóc bezdomnym

Karol Decka 14.03.2017
Armani Crew pomogła bezdomnym
Fotografia: Artesha Crew

Wzruszająca historia sześciolatki, która swoje urodziny świętowała poprzez pomoc bezdomnym.

Sześcioletnia dziewczynka z Chicago postanowiła zrezygnować z przyjęcia urodzinowego i związanych z nim prezentów. Namówiła rodziców na zorganizowanie urodzin w dość nietypowy sposób.

Armani Crews przez ostatnie miesiące prosiła swoich rodziców o pomoc w nakarmieniu okolicznych bezdomnych. Rodzice uważali, że dziewczynka żartuje i są to jedynie dziecięce pomysły na rozwiązanie ludzkich problemów. Zaproponowali oni, że zrobią wspólnie kanapki, które będzie można rozdać potrzebującym. Armani nie zgodziła się i dodała, że chce dać im to samo pyszne jedzenie, które przygotowane będzie na jej urodzinową imprezę.

Opiekunowie wyjaśnili dziecku, że przygotowanie takiej ilości jedzenia będzie oznaczać brak prezentu urodzinowego. Dziewczynka bez wahania zgodziła się na ten warunek.

Armani Crew
Fotografia: Artesha Crew

Armani Crew zrezygnowała z urodzin, aby pomóc bezdomnym

To nie był słomiany zapał

Pomysł Armani nie był jedynie chwilowym pomysłem. Wraz z rodzicami przygotowała jedzenie warte 300 dolarów, czyli ponad 1200 złotych. Rodzina kupiła kurczaki, ryby, sporo gotowego spaghetti, tłuczone ziemniaki, worek kukurydzy, fasolę, a także ciasteczka i owoce. Nie zabrakło oczywiście urodzinowego tortu w postaci ciasta dla potrzebujących.

O pomyśle dziewczynki poinformowany został okoliczny kościół, który postanowił przyłączyć się do akcji. Przedstawiciele kościoła przekazali rodzinie "urodzinowe prezenty", które mogą przekazać bezdomnym. Każda paczka zawiera szczoteczkę i pastę do zębów, dezodorant, maszynkę do golenia oraz drobne przekąski i miętówki.

Prezent dla bezdomnych
Fotografia: Artesha Crew

Zdjęcie prezentu dla bezdomnych

"Miło jest być miłym"

Można uznać, że urodziny dziecka były w pełni udane. Rodzinie udało się nakarmić i obdarować ponad 125 osób, które zebrały się w parku przy punkcie stworzonym przez rodziców dziewczynki.

Miło jest być miłym – powiedziała dziewczynka.

Armani była podekscytowana tym wydarzeniem, była bardzo szczęśliwa. Udało nam się nakarmić bezdomnych. Jeden z panów powiedział nam, że od dawna nie jadł niczego ciepłego - wyznała wzruszona Artesha Crew, mama dziewczynki.

Armani już teraz zapowiedziała, że chce świętować w ten sposób wszystkie swoje urodziny. Jej mama, dodała, że z pewnością wrócą do parku w ciągu najbliższych tygodni.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów