Dziewczyna cierpiała na anoreksję. Pokazała szokujące zdjęcie "przed" i "po" chorobie. Teraz stara się pomagać innym

Anna Respondek 14.12.2017
Emelle Lewis
Fotografia: Instagram/emellegetswell

Opowiedziała o tym, jak poradziła sobie z chorobą.

Emelle Lewis pochodzi z Wielkiej Brytanii i od pewnego czasu wiedzie już normalne życie. Studiuje psychologię, a doświadczeniami z przebytej choroby stara się dzielić z innymi ludźmi cierpiącymi na zaburzenia odżywiania i anoreksję. 

22-latka na Instagramie przedstawiła swoją historię i opowiedziała o tym, jak poradziła sobie z chorobą. Jak twierdzi, teraz jest to tylko przykre wspomnienie, ale kiedyś odbierało jej to chęć do życia. Jej historia zaczęła się podobnie, jak milion innych. Kiedy była nastolatką zaczęła uczęszczać na siłownię, czuła się nieatrakcyjna, ponieważ jej koleżanki umawiały się na randki, a ona wciąż była sama. Uważała, że dzieje się tak dlatego, że jest za gruba. 

Zawsze trudno mi było się dostosować. Wszystkie moje koleżanki w tym czasie umawiały się z chłopakami, ale nie ja. Zaczęłam myśleć, że to dlatego, że jestem gruba i brzydka - napisała.

W pewnym momencie waga dziewczyny spadła do 32 kilogramów. Emelle zaczęła reagować na pomoc innych agresją. Uważała, że wszyscy dookoła są jej wrogami i starają się zrujnować jej życie. Udawała, że jest weganką, aby nie musieć tłumaczyć się przed znajomymi ze swojego niezdrowego wyglądu. 

Wszystko zmieniło się w momencie, w którym zaczęła obserwować konta społecznościowe osób, które poradziły sobie z anoreksją. Emelle przyznała, że nie chciała w ten sposób umrzeć. 

Pamiętam, że leżałam w łóżku i naprawdę czułam, że umieram. Zdałam sobie sprawę, że niczego w życiu jeszcze nie osiągnęłam i nie mogę pozwolić, by tak skończyła się moja historia. Ta myśl sprawiła, że coś w mojej głowie "przeskoczyło" i już wiedziałam, że muszę zacząć walczyć i pokazać światu, kim naprawdę jestem - wyznała.

Po 6 latach choroby dziewczyna diametralnie zmieniła swoje życie. W powrocie do zdrowia pomogła jej rodzina i specjalistyczna opieka. Obecnie waży 55 kilogramów i stara się dbać o swoje zdrowie, ponieważ jak przyznaje "życie jest tylko jedno". 

emelle
Fotografia: Instagram/emellegetswell
emelle1
Fotografia: Instagram/emellegetswell
emelle12
Fotografia: Instagram/emellegetswell
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów