Dziesięciolatki prawie nie weszły na pokład samolotu. Ich strój był w złym guście

Redakcja 27.03.2017
Lotnisko
Fotografia: ONS

Okazuje się, że pasażerowie, którzy powinni być uprzywilejowani, są dyskryminowani.

Dziesięciolatki w legginsach miały nie zostać wpuszczone na pokład samolotu lini United Airlines.

Sprawę nagłośniła Shannon Watts, założycielka organizacji walczącej o ograniczenie dostępu do broni Moms Demand Action. Do domniemanego naruszenia praw młodych pasażerek, którego była świadkiem, doszło na lotnisku w Denver. 

Pracownica United Airlines zmusza je do przebrania albo do założenia sukienek na legginsy. Jeśli tego nie zrobią, nie wejdą na pokład samolotu. Od kiedy United reguluje, w co mogą być ubrane pasażerki? – zastanawiała się Watts na Twitterze. 

Kobieta, którą zaistniała sytuacja zszokowała, postanowiła interweniować. Pracownica amerykańskich linii lotniczych wyjaśniała, że po prostu stara się przestrzegać zasad. Watts stwierdziła, że 10-letnie dziewczynki miały na sobie szare legginsy, w których wyglądały normalnie i odpowiednio. 

Boeing
Fotografia: ONS

Przywilej zobowiązuje

Linie napisały na Twitterze, że młode pasażerki były ubrane niezgodnie z dress codem. Powołali się przy tym na ustęp 21 regulaminu United Airlines, który mówi, że linie mają prawo odmówienia przyjęcia na pokład osób, które według pracowników nie dostosowały się do regulaminu.

Dziewczęta określili jako związane z liniami, ponieważ są członkiniami rodziny pracownika UA. Podróżowały więc za darmo, a takich ludzi, jak podkreślają linie, obowiązują zasady, które mają służyć w odpowiedniej reprezentacji UA.

Szare legginsy dziewczynek uznano za nieschludne i w złym guście. Shannon Watts doszła jednak do wniosku, że zachowanie pracowników United Airlines było seksistowskie i poddawało seksualizacji 10-letnie dzieci. Szczególnie, że ich ojciec również ubrany był niezgodnie z regulaminem - miał na sobie krótkie spodenki. 

To tłumaczenie nie przemawia również do celebrytów, którzy tak jak pracownicy linii i ich rodziny korzystają z przywilejów. Modelka Chrissy Teigen napisała na Twitterze, że kiedyś podróżowała tymi liniami w samym topie, który zastępował jej sukienkę, a następnym razem wejdzie na pokład półnaga - zasłonięta tylko szalem. 

Sportowe legginsy damskie dla każdej sylwetki

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów