Polacy dostaną kolejny dzień wolny od pracy? Głosowanie nad ustawą już niedługo

Anna Respondek 17.10.2018
Rodzina w parku
Fotografia: Shutterstock

Projekt ma trafić do Sejmu już w przyszłym tygodniu. 

Dni ustawowo wolne od pracy są ustalone odgórnie przed organy państwowe i zazwyczaj ich liczba w trakcie roku się nie zmienia. Okazuje się jednak, że ilość dni wolnych w 2018 roku może wyjątkowo się powiększyć, jeśli tylko najnowszy plan ustawy zostanie pozytywnie rozpatrzony. 

Dodatkowy dzień wolny od pracy w listopadzie

Jak podaje portal onet.pl, bardzo możliwe, że 12 listopada zostanie wyznaczony jako dzień wolny od pracy. Stanie się tak jednak tylko w tym roku, a wszystko to za sprawą 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To pomysł Pawła Zalewskiego z PiS-u, jednego z radnych Pragi-Południe, który stwierdził, że świętowanie 100. rocznicy powinno być wyjątkowe. 

Pod koniec 2017 r. z uwagi na zbliżającą się w roku 2018 setną rocznicę odzyskania niepodległości, która miała przypadać w niedzielę, zacząłem przygotowywać własną inicjatywę pozwalającą na godne upamiętnienie i uczczenie przez rodaków tak doniosłej rocznicy - powiedział dla "Gazety Polskiej Codziennie".

Choć pomysł Zalewskiego początkowo napotkał pewne trudności, ostatecznie Sejm zajmie się tym projektem w przyszłym tygodniu.

Jesteście za dodatkowym dniem wolnym od pracy? ;)

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Kolejne dni wolnego sprzyjają podróżom. Gdzie można wybrać się w jesienny weekend?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów