Doprowadził jurorów do łez. Chory na zespół Tourette'a 20-latek opowiedział w "DD TVN" o udziale w „Top Model”

Marianna Bereza 08.09.2019
Dawid Woskanian
Fotografia: Instagram.com/dawid_woskanian

Dawid Woskanian gościł w śniadaniowym paśmie TVN-u, by porozmawiać o swoim zaburzeniu i reakcji widzów na jego sukces.

Ruszył 8. sezon "Top Model". Jednym z uczestników chętnie oglądanego reality show jest Dawid Woskanian, który cierpi na zespół Tourette'a. 20-latek doprowadził do łez jurorów programu. Teraz w "Dzień Dobry TVN" opowiedział o tym, co się zmieniło po tym, jak cała Polska poznała jego historię.

Pierwszy odcinek "Top Model" już za nami. Na castingu poznaliśmy między innymi Dawida Woskaniana, 20-latka z miejscowości Kozy, który zachwycił widzów programu. Aspirujący model na co dzień musi zmagać się z niekontrolowanymi ruchami ciała i tikami. Mimo choroby bardzo dobrze wypadł przed obiektywem, co potwierdził jeden z jurorów Marcin Tyszka. Dawid przeszedł do kolejnego etapu show.

Cierpiący na zespół Tourette'a uczestnik "Top Model" w "Dzień Dobry TVN"

20-letni Dawid Woskanian pojawił się w studiu "Dzień Dobry TVN" z dwoma siostrami, które od wielu lat wspierają go w walce z chorobą. Uczestnik "Top Model" przyznał, że jest pozytywnie zaskoczony reakcją widzów.

Po emisji odcinka dostałem bardzo dużo pozytywnych komentarzy. Dużo się wydarzyło. Ucieszyłem się. Miło się zaskoczyłem. Dało mi to porządnego kopa motywacyjnego - powiedział.

W trakcie rozmowy Kinga Rusin nazwała swojego gościa nawet "ambasadorem ludzi o podobnych problemach". Dziennikarka zapytała Dawida, czy spodziewał się tego, że wywoła dyskusję o zespole Tourette'a.

Nie miałem pojęcia. Bałem się opinii, że przeszedłem casting tylko dlatego, że jestem chory. Zaskoczyło mnie to - wyznał Dawid Woskanian.

Piotr Kraśko zapytał gościa, jak na tym etapie zmienił go "Tom Model".

Dodało mi to dużo pewności siebie. Uwierzyłem w siebie jeszcze bardziej - ocenił.

20-latek odniósł się też do negatywnych komentarzy, jakie często słyszy na swój temat. Woskanian zmaga się z zespołem Tourette'a, odkąd skończył 7 lat. Dopiero niedawno nauczył się akceptować swoje zaburzenie.

Nie warto zwracać na to uwagi, tylko uśmiechnąć się i pokazać, że ma się to gdzieś - podsumował.

Jesteśmy pod wrażeniem siły i pogody ducha Dawida i mamy nadzieję, że jeszcze nie powiedział ostatniego słowa w programie. Będziecie oglądać nową edycję "Top Model"?

Zobacz także: Światowej sławy modelka i psycholog krytykuje "Top Model". "Seksizm i granie na emocjach"

Z jaką aktorką możesz wybrać się na wspólną imprezę? Odpowiedz na kilka pytań i sprawdź.

polskie aktorki
Rozwiąż quiz

Sprawdź, z którą polską aktorką powinieneś wybrać się na wspólną imprezę

polskie aktorki

1. Która forma imprezy podoba ci się najbardziej?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów