Księżna Kate w wyjątkowy sposób uczciła pamięć o ofiarach Holokaustu!

Książę William w garniturze i księżna Kate w szarej sukience podczas Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu
Fotografia: Chris Jackson/Press Association/East News

Cały świat zaangażował się w obchody Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Również księżna Kate i książę William wzięli w nich udział. Księżna zdecydowała się na piękny gest.

27 stycznia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. To już 75 lat od wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Z tej okazji na całym świecie odbyły się oficjalne obchody, które miały na celu uczczenie pamięć ofiar oraz ocalonych. W obchodach wzięli udział także księżna Kate i książę William, którzy tego dnia odwiedzili Pałac Westminsterski w Anglii. To jednak wyjątkowy gest księżnej poruszył cały świat. Zobaczcie sami!

Zobacz także: Królowa Elżbieta II jest chora! W ostatniej chwili odwołała coroczne spotkanie. Jest komentarz pałacu

Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu: piękny gest księżnej Kate

W Pałacu Westminsterskim odbyły się brytyjskie obchody tego dnia. Wzięli w nich udział księżna Kate i książę William.

Książęta Cambridge spotkali się tam z różnymi ważnymi osobami, w tym Olivią Marks-Woldman, dyrektorką zaangażowaną co roku w organizację tych obchodów. 

Księżna Kate postanowiła złożyć osobisty hołd ofiarom Holokaustu. Na koncie Kensington Palace na Twitterze pojawiły się dwie wyjątkowe fotografie. To właśnie księżna Kate sfotografowała mężczyznę i kobietę, którzy ocaleli z obozu.

To był dla mnie prawdziwy zaszczyt móc wziąć udział w tym projekcie i mam nadzieję, że wspomnienia Yvonne i Stevena pozostaną żywe, kiedy przekażą pałeczkę kolejnym pokoleniom - skomentowała księżna. 

Trzeba przyznać, że ten piękny, bezinteresowny gest Kate, naprawdę wiele znaczy. 

Zobacz także: Księżna Kate otwarcie o czwartej ciąży! W końcu zdradziła, czy planuje kolejne dziecko

Lubisz Kate i Williama? A może wolisz innych członków rodziny królewskiej? Sprawdź, którego z nich przypominasz najbardziej!

Na zdjęciu pozują członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej.
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej jesteś

Na zdjęciu pozują członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej.

1. Co najbardziej lubisz robić w wolnym czasie?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów