Dzięki tym zachowaniom sprawisz, że ludzie od razu cię polubią. Specjaliści z FBI ujawniają, dlaczego tak się dzieje

Anna Respondek 31.10.2017
Pierwsze wrażenie
Fotografia: Pixabay

Podzielili się swoją specjalistyczną wiedzą. 

Choćbyśmy chcieli zaprzeczać, pierwsze  wrażenie jest niezwykle istotne przy poznawaniu nowych ludzi. Z czasem oczywiście można je zatrzeć, jeśli "palnęło się" jakąś gafę, jednak niesmak i niechęć pozostają na długi czas. 

Specjaliści z amerykańskiej agencji rządowej FBI postanowili pomóc wszystkim niepewnym siebie i ujawnili sześć najlepszych sposobów na wywołanie pozytywnych emocji przy pierwszym spotkaniu. W tej sprawie wypowiedział się Robin Dreeke, przynależący do wydziału behawioralnego. 

giphy-downsized

Wysłuchiwanie czyjegoś zdania bez oceniania

Coraz mniej osób potrafi naprawdę słuchać, natomiast coraz więcej uważa, że ma prawo zawsze i wszędzie wyrazić swoje zdanie, oceniając zachowanie, myśli i opinie drugiej osoby. To jeden z podstawowych błędów, które popełniamy podczas poznawania nowych osób.

Ludzie nie chcą być oceniani za swoje myśli, opinie czy czyny. Nieocenianie nie oznacza, że się z kimś zgadzasz, to czas, aby zrozumieć czyjeś potrzeby, aspiracje i marzenia - powiedział Dreeke w rozmowie z "Time".

Powstrzymanie się od oceniania sprawia, że rozmówca znacznie bardziej nam ufa i czuje, że interesujemy się tym, co do nas mówi. 

Ego na drugi plan

Ludzkość, każda jednostka, posiada ego, które uwielbia pielęgnować i rozdmuchiwać do olbrzymich rozmiarów. Co na ten temat sądzi specjalista?

Schowanie własnego ego, to zgodzenie się na to, aby twoje potrzeby i opinie zeszły na drugi plan. Dzięki temu jesteśmy w stanie z czystym umysłem podejść do drugiej osoby - wytłumaczył.

Dlatego najlepiej schować ego w kieszeń i zachowywać się normalnie. 

giphy (57)

Słuchacz

To oczywiście ma związek z niewydawaniem opinii. I sprawdza się w każdej sferze życia, nie tylko wtedy, kiedy chcemy zrobić dobre wrażenie. Każdy człowiek potrzebuje czasem zostać wysłuchany, a wtedy nie marzy o nikim innym, jak o zaufanej osobie, która naprawdę potrafi słuchać. 

Dobre słuchanie nie jest związane z zamilknięciem, ponieważ wtedy wciąż myślimy o tym, co tak naprawdę chcielibyśmy powiedzieć - powiedział Dreeke. 

giphy-downsized

Zadawaj "trudne" pytania

To oczywiście nie oznacza, że masz wypytywać nieznajomego o traumatyczne przeżycia z przeszłości, albo o to, dlaczego na świecie nie ma pokoju. Postaraj się jednak nie być sztampowy i przewidywalny. Spraw, aby twoje pytanie było wyzwaniem i zainteresowało rozmówcę. 

Spraw, aby rozmówca się wyluzował

Według specjalisty istnieje świetny i niepozorny sposób, aby sprawić, że nasz towarzysz się wyluzuje i straci czujność. 

Kiedy ludzie myślą, że niedługo wychodzisz, relaksują się. Dlatego nawet jeśli to nie jest prawda, warto o tym wspomnieć kilka sekund po poznaniu - wyjaśnił.  

giphy-downsized

Język ciała

To bardzo ważny element, o którym zapomina większość ludzi. Według specjalisty istnieją cztery podstawowe zasady, duży uśmiech, broda w dół, aby nie wyjść na zarozumiałego, otwarta postawa i panowanie nad brwiami.  

A Wy, jakie macie sposoby na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia? ;)

giphy-downsized
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów