Dzięki tej aplikacji, każde selfie będzie wyglądać jak profesjonalny portret

Martyna Kraus 04.08.2016
Selfie
Fotografia: East News

Teraz już nikt nie zrobi nieudanego selfie. Każde z naszych zdjęć będzie wyglądało o niebo lepiej.

Kiedy miliony selfie każdego dnia zalewają media społecznościowe, wciąż niewielu z nas potrafi zrobić sobie dobre zdjęcie. Wydymamy usta, unosimy brwi, a efekt i tak często pozostawia wiele do życzenia. Selfie jest robione z bliskiej odległości, dlatego na zdjęciu zazwyczaj mamy ogromny nos i okrągłą buzię.

Ale to wkrótce może się zmienić, ponieważ naukowcy z Princeton University i specjaliści Adobe opracowali nową aplikację do edycji fotografii. Innowacyjna aplikacja pozwala zrobić selfie, które wygląda, jakby było zrobione z dużej odległości. Użytkownik zmienia ustawienia i edytuje obraz już po wykonaniu zdjęcia, w ten sposób sam decyduje, z jakiej odległości zostało ono wykonane. Tworząc aplikację, specjaliści połączyli techniki modelowania postaci 3D z aplikacją Carnegie Mellon. Ta ostatnia służy do definiowania położenia kluczowych elementów.

Amator jak profesjonalista

Naukowcy napisali nowy algorytm, którego zadaniem jest przeniesienie tych elementów ze zdjęcia 2D na model w 3D. W ten sposób powstała aplikacja przekształcająca zwykłe, płaskie zdjęcie w trójwymiarowy model twarzy. Aplikacja powstała z myślą o amatorach fotografii, którzy teraz będą robić bardziej profesjonalne i realistyczne zdjęcia. Dzięki niej osoby, które interesują się sztuką, ale nie posiadają profesjonalnego sprzętu, będą mogły wykonywać smartfonem profesjonalne zdjęcia. Aplikację będzie ją można niebawem pobrać w sklepach z aplikacjami na Androida i iOS.

Naukowcy już teraz zapowiadają, że nie poprzestaną na rozwijaniu tego jednego produktu. Niebawem chcą zająć się animacją obrazów, żeby postacie na zdjęciach ruszały się tak, jak te, które oglądaliśmy na przykład w filmach o Harrym Potterze. 

Aplikacja
Fotografia: YouTube
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów