"Dziecko Gerbera" ma już 90 lat. Ann Turner Cook jest spełnioną pisarką kryminałów

Redakcja 25.11.2016
Fotografia: www.instagram.com/gerber/
Fotografia: www.instagram.com/gerber/

Przez lata myślano, że na etykietach produktów dla dzieci jest Elizabeth Taylor albo Humphrey Bogart.

Był rok 1927 kiedy twarz kilkumiesięcznej Ann Turner Cook została naszkicowana przez rysowniczkę Dorothy Hope Smith, a prywatnie przyjaciółkę rodziny. Rok później firma Gerber rozpisała konkurs na swoje logo, który wygrała właśnie Smith. Kilka lat później niedokończony jeszcze rysunek, który powstał przy użyciu kawałka węgla, stał się znakiem towarowym firmy Gerber.

Od tamtej pory logo z twarzą Ann widnieje na produktach firmy, które sprzedawane są na całym świecie. Chyba nie ma na świecie osoby, która choć raz go nie widziała - w domu albo na półce sklepowej. Co ciekawe, przez wiele lat tożsamość "twarzy" firmy, nie była znana. Pojawiały się nawet plotki, że dziewczynka, której twarz widnieje na etykiecie to aktorka Elizabeth Taylor, a nawet aktor Humphrey Bogart. Dopiero w 1978 roku, Ann Turner Cook przyznała się, że to ona.

Dziś, Ann Turner Cook jest 90-letnią spełnioną autorką kryminałów, szczęśliwą matką, babcią i... prababcią. W młodości nauczała literatury i kreatywnego pisania. Choć "kariera" na etykietach produktów firmy Gerber nie zagwarantowała jej spokoju finansowego - rodzice Ann otrzymali prawdopodobnie tylko jednorazową zapłatę za jej wizerunek - jest dumna i cieszy się, że to właśnie jej twarz zdobi produkty dla niemowląt.

główne
Fotografia: www.instagram.com/gerber/
tekst
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów