Dzieciom i zwierzętom coraz częściej nadajemy imiona bohaterów serialu "Stranger Things"

Katarzyna Mordalska 05.12.2016
Dziecko z psem
Fotografia: East News

Kultowy serial Netflix zainspirował rodziców i właścicieli czworonogów przy wyborze imion. 

Imiona dla dzieci po dziadku czy babci? Być może w Polsce niedawno przeżyły renesans, co nie zmienia faktu, że światem jednak rządzi popkultura. Dowodem są statystyki parentingowego serwisu Baby Center.

Coroczna lista pozyskana od blisko 400 tysięcy rodziców pokazuje znaczny wzrost zainteresowaniem imionami, które nosili bohaterowie serialu sci-fi "Stranger Things". Kultowa produkcja Netflix spowodowała zwiększenie popularności imionami Nancy i Dustin o 32%, a imię Lucas wykazało 25% wzrost. Prawie taki sam skok zainteresowania (o 23%) odnotowało imię bohaterki, w którą wcieliła się Winona Ryder – Joyce.

Serial, będący połączeniem gatunku horroru i sci-fi, opowiada historię tajemniczego zaginięcia 12-letniego chłopca. Trwają poszukiwania, w które na swój sposób angażuje się matka, przyjaciele nastolatka oraz szef miejscowej policji, gdy w miasteczku pojawia się dziewczyna z nadprzyrodzonymi zdolnościami. Być może to ona jest kluczem do rozwiązania zawiłej zagadki. Pierwszy sezon serialu cieszył się tak dużą popularnością, że twórcy zapowiedzieli już powstanie kolejnych części.

Serial "Stranger Things" nie pozostał bez wpływu także, jeśli chodzi o imiona dla czworonogów. Według opublikowanej na Rover.com listy najpopularniejszych imion dla psów w 2016 roku, prym wiedzie Eleven - właśnie ono zanotowało wzrost zainteresowania o 12% względem ubiegłego roku. Tak samo chętnie nadawano psom imię Barb. 

Eleven Stranger Things
Fotografia: Eleven, www.youtube.com Netflix US & Canada
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów