Te dzieci cieszą się najlepszym zdrowiem. Naukowcy mają na to dowody

Martyna Wojciechowska 08.03.2018
Dzieci podobne do ojca są zdrowsze
Fotografia: Shutterstock.com

Będziesz zaskoczona!

Młodzi rodzice często zastanawiają się, do kogo bardziej podobne jest ich nowo narodzone dziecko. Okazuje się, że ma to ogromne znaczenie dla zdrowia pociechy. Okazuje się, że niemowlaki z wyglądu przypominające ojca cieszą się lepszym zdrowiem niż te, które mają więcej wspólnych cech z matką.

Zobacz także: Które dziecko w kolejności jest tym "ulubionym" rodziców? Wyniki badań zaskoczyły nawet naukowców

Dzieci podobne do ojca są zdrowsze

Naukowcy dowiedli, że ojcowie, których pociechy są do nich podobne, bardziej angażują się w ich wychowanie. Jak czytamy w serwisie Independent.co.uk, ma to zbawienny wpływ na dzieci. Okazuje się bowiem, że cieszą się one znacznie lepszym zdrowiem od swych rówieśników.

Badacze doszli do tych wniosków na podstawie eksperymentu przeprowadzonego na grupie 456 rodzin, w których dziećmi zajmowały się tylko matki. Dodajmy, że w każdej z tych rodzin dzieci bardziej podobne były do swoich ojców. Po wnikliwej analizie zauważono, że ojcowie tych pociech częściej chcieli spędzać z nimi czas. Dzieje się tak dlatego, że tatusiowie odczuwają do nich większe przywiązanie.

Zobacz także: Mężczyźni z tymi znakami zodiaku są najlepszymi ojcami. Który z nich wypada najgorzej?

Następnie naukowcy spostrzegli, że ta grupa noworodków znacznie rzadziej choruje.

Ojcowie odgrywają istotną rolę w wychowywaniu dziecka. Ich obecność przejawia się w zdrowiu pociechy. Te, które spędzają więcej czasu z ojcami, cieszą się znacznie lepszym zdrowiem - potwierdza dr Solomon Polachek, profesor na Uniwersytecie Binghamton.

Wyniki opublikowanych badań są wystarczającym dowodem na to, że dzieci z rozbitych rodzin powinny widywać się z obojgiem rodziców.

Autor: Martyna Wojciechowska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów