Dyrektor TVP2 nie chce wspierać WOŚP tak jak dotychczas. Nie wiadomo, która stacja wyemituje finał

Redakcja 15.09.2016
Jerzy Owsiak
Fotografia: East News

Przez 24 lata finał akcji Jerzego Owsiaka był transmitowany przez TVP2. W 2017 roku może już tak nie być.

Transmisja 25. finału WOŚP może nie już być emitowana przez TVP2. Serwis Press.pl podaje, że przedstawiciele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy informują partnerów, że szukają stacji telewizyjnej, która pokaże zaplanowaną na 15 stycznia 2017 roku zbiórkę na ekranach.

Przedstawicielka biura programowego Telewizji Polskiej, Joanna Klimek, twierdzi, że jej współpracownicy nie zajmują się jeszcze sprawą WOŚP-u, jednak dyrektor programu drugiego Marcin Wolski wyznał, że chciałby potraktować akcję Jerzego Owsiaka z mniejszym rozmachem i ograniczyć zaangażowanie stacji w pokazywanie finału. Trzeba przyznać, że to dosyć zaskakująca informacja, zwłaszcza, że to jedna z niewielu akcji charytatywnych, która w Polsce cieszy się tak dużą popularnością i angażuje tak wiele osób. 

Na pewno bym nie przemilczał, ale zajął się tym raczej informacyjnie, raczej nie towarzyszyłbym temu wydarzeniu z kamerą przez cały dzień jak dotychczas – powiedział Marcin Wolski w rozmowie z Press.pl. – Nie chcę się jednak ustawiać w kontrze do Orkiestry. Mam wprawdzie wątpliwości co do samego Owsiaka, ale cel WOŚP jest szlachetny. 

Rzecznik prasowy WOŚP uspokaja, że jest jeszcze za wcześnie na ustalanie, która stacja będzie transmitowała finał, ponieważ negocjacje odbywają się zwykle w późniejszym etapie przygotowań. Jednak Press.pl zapytał stacje TVN i Polsat o to, czy byliby gotowi przejąć transmisję Orkiestry Jerzego Owsiaka. Przedstawiciele TVN twierdzą, że co roku wspierają akcję, ale nic im nie wiadomo o tym, że TVP ma zamiar zrezygnować z przyszłorocznej transmisji. Polsat natomiast zaznacza, że na swojej antenie promuje akcje Fundacji Polsat, a od WOŚP nie otrzymali żadnej propozycji.

Wygląda na to, że jest za wcześnie na martwienie się o los WOŚP, jednak doniesienia mediów sygnały są niepokojące. Nie sposób nie zwrócić uwagi też na to, że po tegorocznym finale "Wiadomości" TVP1 nie podały informacji, że w 24. finale zebrano rekordowe 44 miliony złotych.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów