Dwóch Polaków nagrodzonych w konkursie fotografii dronowej. Ich prace robią wrażenie!

Julita Buczek 27.03.2019
konkurs fotograficzny polacy wygrali
Fotografia: Instagram @michaleksadowski

Niedawno poznaliśmy wyniki konkursu fotografii lotniczej, wśród laureatów znalazło się aż dwóch Polaków.

Konkurs Skypixel Aerial Photo & Video Contest organizowany jest od 2016 roku. Stał się bardzo popularny wśród posiadaczy dronów, którzy coraz chętniej biorą w nim udział. Od niedawna do konkursu można zgłaszać również materiały filmowe. W tegorocznej edycji wśród laureatów znalazło się aż dwóch Polaków!

Zobacz także: Te zdjęcia z mroźnego Jakucka zapierają dech w piersiach. Trzeba je zobaczyć!

Skypixel Aerial Photo & Video Contest

Tegoroczna odsłona konkursu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Nadesłano ponad 30 tysięcy zgłoszeń ze 141 krajów. Zdjęcia zostały oceniane w dwóch sekcjach (fotograficznej oraz filmowej), które zostały podzielone na 4 kategorie (Nature, Fun, Architecture i Sport). Spośród wszystkich nadesłanych zdjęć, najlepszym okazała się fotografia Deryka Baumgärtnera. Fotograf postanowił pokazać klasztor Michała Archanioła na Górze Świętego Michała we Francji. W kategorii film, pierwsze miejsce zajął obraz Aina Raadika, który przedstawia zbiór migawek z podróży po Nowej Zelandii, Japonii oraz Australii.

Polacy zdeklasowali innych uczestników

Wśród nagrodzonych nie zabrakło również Polaków. Zdjęcie Witolda Ziomka pokazuje miasto Bagan w Birmie. To właśnie ta fotografia otrzymała drugie miejsce w kategorii poświęconej architekturze. Z kolei "Infinity Road: Summer vs Winter" Michała Sadowskiego znalazła się wśród 10 najlepszych prac wybranych przez publiczność.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy im dalszych sukcesów!

Zobacz także: Łódź w dzienniku "The Sun" okeślana jako "polski Manchester". Dziennikarze nie mają wątpliwości!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów