Dwie okładki, promocja książki w sukni ślubnej. Kinga Rusin wykorzystała media w słusznej sprawie

Paulina Szestowicka 12.10.2016
Kinga Rusin
Fotografia: materiały prasowe/East News

Dziennikarka od samego początku dobrze wiedziała, co ma zrobić, żeby nagłośnić ten trudny temat.

Kinga Rusin jest gwiazdą najnowszych okładek magazynu Ewy Chodakowskiej "Be Active" i miesięcznika "Elle". Niemal w tym samym dniu, w którym czasopisma trafiły do sprzedaży, ukazała się najnowsza książka dziennikarki "Jak zdrowo i pięknie żyć, czyli ekoporadnik". Na jej premierę i spotkanie z czytelnikami przyszła w sukni ślubnej.

Okazuje się, że nietypowa kreacja i wyjątkowa aktywność w mediach miały nie tylko na celu wypromowanie nowej książki Kingi Rusin. Dziennikarka świadomie wywołała niemałe zamieszanie wokół swojej osoby i chwilę później opublikowała wpis na Facebooku, który odbił się jeszcze szerszym echem nie tylko w mediach społecznościowych.  

Tak, chciałam wykorzystać media! Ale w słusznej sprawie! (…) Liczyłam, że dzięki temu do mediów trafi też moje przesłanie - napisała Kinga Rusin. - Właśnie ruszył sezon polowań. W naszych lasach zostanie znów bezsensownie, dla zabawy, dla chwilowego podniesienia adrenaliny, po to, żeby zaspokoić swoje ego, zabitych dziesiątki tysięcy bezbronnych, dzikich zwierząt! Nam, właścicielom lasów (bo lasy są państwowe czyli NASZE) nie wolno będzie w tym czasie nawet do lasu wejść, bo myśliwi tak zdecydowali! (…) Nie mozemy być zakładnikami myśliwskiego lobby na którego czele staje kolejny minister środowiska (sic!). Powiedzmy głośne NIE dewastacji lasów, wycinaniu wiekowych, bezcennych drzew, zabijaniu dostojnych jeleni, płochliwych saren, dzików, zajęcy, a nawet królewskich żubrów czy niezwykle rzadkich wilków! W polowaniach z naganką, cały czas dozwolonych w Polsce (sic!) zabija sie masowo i nieselektywnie oraz rani wszystko co sie rusza! To głupota i niewyobrażalne okrucieństwo.

Kinga Rusin na promocji książki "Jak zdrowo i pięknie żyć, czyli ekoporadnik"
Fotografia: East News

Kinga Rusin na promocji książki "Jak zdrowo i pięknie żyć, czyli ekoporadnik"

W słusznym celu

Dziennikarka zadeklarowała, że honorarium ze sprzedaży książki "Jak zdrowo i pięknie żyć, czyli ekoporadnik" przekaże organizacjom działającym na rzecz ochrony środowiska. Jej postawa spodobała się fanom na Facebooku, jednak po chwili pod postem zaczęli publikować komentarze zwolennicy polowań. Kinga Rusin aktywnie zaangażowała się w rozmowę, nie raz używając dosadnych słów i argumentów. 

Nie zablokuje Panstwa chciaz deklarowałam ze bede wyrzucać z MOJEGO profilu WSZYSTKICH ktorzy promują zabijanie niewinnych zwierząt. Co wiecej zachęcam do wejscia na Wasze profile. Przerażajace, okrutne, prymitywne! Co trzeba miec w głowie żeby takie foty zamieszczac! Czym tu sie chwalić - zwróciła uwagę dziennikarka.

Odważna postawa Kingi Rusin jest godna podziwu, ponieważ zabieranie głosu w takich sprawach przez osoby z polskiego show-biznesu i mediów nie jest częste. Dziennikarka nie boi się, że to wpłynie negatywnie na jej wizerunek - przede wszystkim skupia się na na nagłaśnianiu spraw i idei, które są jej bliskie i zgodne z jej światopoglądem.

Niewiele osób potrafiłoby wykorzystać media w taki sposób. Wziąć udział w sesjach okładkowych, wywołać zamieszanie wokół swojej osoby, a następnie zrobić zwrot o 180 stopni i przejść do tematu polowań, który (co jest chyba oczywiste) nie ma nic wspólnego z show-biznesem i rozrywką. 

Kinga Rusin na okładce "Be Active"
Fotografia: materiały prasowe

Kinga Rusin na okładce "Be Active"

Kinga Rusin na okładce "Elle"
Fotografia: materiały prasowe

Kinga Rusin na okładce "Elle"

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów