Duża sieć hipermarketów zniknie z Polski? Rzecznik komentuje doniesienia mediów

Anna Respondek 05.10.2017
Hipermarket
Fotografia: Pixabay

W mediach pojawiły doniesienia o tym, że popularny dyskont zamknie sklepy w Polsce. 

Czy to możliwe, że jeden z największych hipermarketów niedługo zniknie z Polski? Według węgierskiej prasy Tesco ma zamiar wycofać się z Europy Środkowej. Brytyjska sieć zaprzecza jednak tym pogłoskom i przedstawia najnowsze wyniki sprzedaży, które prezentują się wyjątkowo korzystnie. 

Jak informuje Puls Biznesu, węgierski dziennik "Magyar Idok" napisał, że Tesco w najbliższym roku zaoferuje sprzedaż swoich hal w krajach takich jak Polska, Czechy, Węgry i Słowacja. Dwoma głównymi przyczynami miałyby być złe wyniki finansowe i problem ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników. 

W Polsce Tesco osiągnęło przychód 1,06 miliarda funtów, co jest wyższym wynikiem w stosunku do poprzednich lat, jednak nie wystarczającym, aby podnieść sprzedaż w ujęciu "like for like" (wskaźnik porównujący sprzedaż tych samych placówek dzisiaj i przed rokiem). Gazeta.pl o komentarz poprosiła przedstawiciela sieci hipermarketów. 

Polska pozostaje mocno konkurencyjnym rynkiem, zauważamy jednak poprawę naszych wyników na przestrzeni ostatniego półrocza, co jest efektem wzmocnienia naszej oferty świeżej żywności i skupienia się na aktywnościach promocyjnych - wyjaśnił. 

Już we wrześniu szef całego środkowoeuropejskiego rynku zapewniał, że doniesienia o wyjściu z Polski są mocno przesadzone. 

Pogłoski o naszym wyjściu z Polski były znacznie przesadzone [...] Europę Środkową zatrzymano i nie zamierzamy się stąd wycofywać. Musimy natomiast dostosować operacje do nowych warunków rynkowych i realizować strategię, która pozwoli nam na wzrost - zapewnił. 

Często robicie tam zakupy? ;)

giphy-tumblr (20)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów