Przerażające wyznanie Duffy. "Zostałam zgwałcona, odurzona i byłam więziona"

Paulina Ermel 26.02.2020
Duffy
Fotografia: Bob Cass/Capital Pictures/EAST NEWS

Popularna brytyjska wokalistka powraca do show-biznesu z poruszającym i jednocześnie przerażającym wyznaniem. Dlaczego ostatnio było o niej tak cicho?

Na pewno pamiętacie niekwestionowany hit "Mercy", który w 2008 roku znajdował się na szczytach list przebojów na całym świecie. Jego autorka Duffy szturmem podbiła serca miłośników dobrej muzyki na całym świecie. A niedługo później nagle znikła.

Teraz, po 10 latach milczenia, gwiazda powraca z poruszającym wyznaniem. Założyła konto na Instagramie i wytłumaczyła, co sprawiło, że wycofała się z show-biznesu. Jej słowa wywołują dreszcze.

Duffy wyznaje: "Zostałam zgwałcona"

Walijska piosenkarka Duffy w 2008 roku nagrała piosenkę "Mercy", która do dzisiaj uchodzi za jeden z lepszych popowych kawałków. Gwiazda otrzymała nawet statuetkę Grammy za krążek "Rockferry", na którym znalazł się ten singiel.

I choć Duffy zdołała nagrać jeszcze jedną płytę - w 2010 roku - później zniknęła ze sceny muzycznej. Okazuje się, że w tym czasie była ona bohaterką traumatycznych doświadczeń, o których dopiero teraz zdecydowała się opowiedzieć.

Artystka padła bowiem ofiarą gwałtu, czym podzieliła się z fanami na założonym dopiero koncie na Instagramie.

Możecie sobie wyobrazić, ile razy myślałam o napisaniu tego. Nie wiem, dlaczego właśnie teraz jest właściwy czas i dlaczego mówienie o tym pozwala mi poczuć wolność - zaczęła wokalistka.

Później ujawniła, że do tego wyznania namówił ją jeden z dziennikarzy.

Skontaktował się ze mną i opowiedziałam mu o wszystkim minionego lata. Był miły i poczułam się wspaniale, mogąc wreszcie przerwać milczenie. Prawdą jest - proszę zaufajcie mi, że jestem teraz bezpieczna i jest ok – że zostałam zgwałcona, odurzona i byłam przetrzymywana w uwięzieniu przez kilka dni. Oczywiście przetrwałam. Dochodzenie do siebie wymagało czasu. Nie ma łatwego sposobu na przekazanie tego. Mogę jedynie powiedzieć, że w poprzedniej dekadzie tysiące dni starałam się o to, by poczuć znowu słońce w sercu. I ono w końcu świeci - napisała.

Duffy dodała też, że nie wyobrażała sobie, jak ma opowiedzieć o traumie, śpiewając.

Pytałam samą siebie, jak mogę śpiewać z serca, skoro jest złamane - dodała.

Gwiazda dodała, że zamierza w najbliższych dniach udzielić wywiadu, w którym postara się odpowiedzieć na wszystkie pojawiające się przez lata pytania. Poprosiła jednak też o to, aby uszanować jej decyzję o udzieleniu jednego wywiadu i o wsparcie.

Trzymamy kciuki za to, żeby teraz wszystko ułożyło się po jej myśli.

Ten projekt robi furorę na całym świecie. Wszystko dlatego, że na zdjęciach pozują znane gwiazdy ze swoimi młodszymi wcieleniami!  

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów