Drastyczne załamanie pogody. Deszcz ze śniegiem i wichury

Magdalena Barszczak 18.10.2018
załamanie pogody i atak zimy
Fotografia: STANISLAW KOWALCZUK/East News

Prognozy na koniec października i początek listopada nie są optymistyczne.

To już koniec złotej polskiej jesieni. W październiku aura wyjątkowo nas rozpieszczała, ale meteorolodzy nie mają dobrych wiadomości. W przyszłym tygodniu pogoda gwałtownie się zmieni. Spodziewane są deszcze, wichury, a nawet śnieg!

W czwartek rano widzialność na drogach mogą ograniczać mgły. Temperatura jeszcze będzie przyjemna. Jak prognozuje TVN METEO, termometry pokażą od 18 do 21 stopni. Chłodniej może być w górach i na wybrzeżu - około 17 stopni.

Załamanie pogody w Polsce - kiedy nastąpi?

Pierwszy spadek temperatur odczujemy w piątek. Mieszkańcy południowych i południowo-wschodnich części kraju mogą spodziewać się opadów. Będzie chłodniej niż w czwartek - od 14 do 17 stopni. Na Pomorzu i w Sudetach słupki rtęci pokażą 13 kresek. 

W weekend nie planujmy raczej aktywności w plenerze. Będzie chłodno i deszczowo. Wartości temperatury będą się wahać od 8 do 11 stopni Celsjusza. Jednak to dopiero przedsmak prawdziwej jesieni. 

Zobacz także: Jaka będzie zima 2018/2019? Jasnowidz przewiduje, co nas czeka

W środę z północy napłynie zimne powietrze pochodzenia arktycznego, a Polska znajdzie się pod wpływem niżu znad Skandynawii i Bałtyku. Przyniesie on ze sobą opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Dodatkowo spodziewane są silne wiatry - nad morzem - do 100 km/h, a w górach nawet do 150 km/h. Będzie jeszcze chłodniej. 

W połowie przyszłego tygodnia w dzień będzie maksymalnie 9-10 stopni, tyle, ile teraz bywa nocami - mówi Tomasz Wasilewski.

Nie mamy też dobrych wiadomości dla osób, który już myślą o pogodzie na dzień Wszystkich Świętych. 1 listopada warto się ciepło ubrać i zabrać ze sobą parasol. Synoptycy zapowiadają intensywne opady deszczu wraz z porywistym wiatrem. Temperatura też nie będzie rozpieszczać. Termometry pokażą około 10 stopni Celsjusza.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Tęsknisz za latem? Tu zawsze jest ciepło i słonecznie! 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów