Dramatyczny apel Agaty Młynarskiej. Takiej reakcji się nie spodziewała

Hanna Skowron 09.08.2018
Agata Młynarska
Fotografia: East News

Dziennikarka pilnie potrzebowała leku.

Agata Młynarska wystosowała dramatyczny apel na Instagramie. Popularna prezenterka cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna, czyli nieswoiste zapalenie jelit. To schorzenie wymaga specjalistycznego leczenia. Niestety, w aptekach nie znalazła odpowiedniego preparatu.

Agata Młynarska prosi internautów o pomoc

Chodzi o lek o nazwie Entocort. To steryd - leczenia nim nie można przerywać. Niestety, dziennikarka nie może go kupić. Farmaceuci powiedzieli jej, że trzeba czekać. 

Entocort - lek, bez którego my, chorzy na nieswoiste zapalenia jelit, w stanach ostrych, nie możemy funkcjonować, nie możemy też przerwać kuracji, bo jest to steryd. Niestety NIE MA go w aptekach i w hurtowni. Nagle przepadł, nie ma zamienników. Szukam go od kilku dni. W aptekach dostaję informację, że lek „wcięło”, nie ma i już. Trzeba czekać... Czy macie może pomysł, jak go zdobyć? Może znacie zaprzyjaźnione apteki, które mogą go jeszcze mieć przez przypadek??? Będę wdzięczna za pomoc - poprosiła na Instagramie.

Zaapelowała także do osób rządzących.

Wy tam na stołkach wysoko!!! Zróbcie z tym coś! Zajmijcie się tym co ważne! - dodała zaraz potem.

Na szczęście ludzie nie zawiedli. Internauci po raz kolejny pokazali, że są niezastąpieni. Dziękuję za natychmiastowy odzew w sprawie leku!!!! Jesteście niesamowici - napisała na Instagramie Młynarska i poinformowała, że udało się znaleźć preparat w jednej z warszawskich aptek.

Zobacz także: Agata Młynarska skorzystała z porad Nosowskiej. Najlepsze wideo w internecie!

Choroba Leśniowskiego-Crohna to nieswoisty proces zapalny, który może dotyczyć każdego odcinka przewodu pokarmowego. Najczęściej lokalizuje się w końcowym odcinku jelita cienkiego i początkowym - grubego. Objawy to przewlekła biegunka i bóle brzucha. Choroba może dawać powikłania z perforacją jelita włącznie. W leczeniu schorzenia stosuje się kwas 5-aminosalicylowy i jego pochodne, glikokortykosteroidy, leki immunosupresyjne oraz antybiotyki.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów