Dowbor żartuje z pożaru Notre Dame. "Nie mogłem się powstrzymać"

Hanna Skowron 17.04.2019
Maciej Dowbor
Fotografia: ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Dziennikarz zamieścił w sieci zabawny post, który nie wszystkim przypadł do gustu.

Pożar katedry Notre Dame, symbolu Francji, poruszył ludzi na całym świecie. Internauci, w tym polscy celebryci, dzielili się zdjęciami płonącej świątyni i archiwalnymi fotografiami kościoła ze swoich podróży do Paryża. Nieco w innym tonie zareagował na tę smutną informację Maciej Dowbor.

Spłonęła iglica i runął dach katedry, na szczęście wnętrze jest niemal nienaruszone. Udało się też uratować dzieła sztuki. Nie ma jednak wątpliwości, że odbudowa Notre Dame pochłonie dużo czasu i pieniędzy. Maciej Dowbor wie, kto powinien się tym zająć.

Zobacz także: Dowbor skomentował testament swojej matki na Instagramie. "Jak możesz?!"

Dowbor żartuje z pożaru Notre Dame

Dziennikarz nie podzielił się fotografią katedry w tle, ale zamieścił na Instagramie mem z podobizną... swojej mamy. "Katarzyna Dowbor zastanawiająca się, czy nie wyremontować katedry Notre Dame" - brzmi podpis zdjęcia.

Mamo! Dasz radę! Powiedz tak! Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać. Znalezione w sieci. I żeby nie było. Też mi żal katedry. Więc wszystkich cwaniaków walczących o polityczną poprawność, pozdrawiam czule zawczasu - napisał na Instagramie.

O co chodzi? Katarzyna Dowbor to prowadząca programu "Nasz nowy dom". Ekipa pomaga potrzebującym w remoncie, a prace są pokazywane na antenie Polsatu. 

Wpis był oczywiście żartem i większość komentujących zrozumiała konwencję, ale kontrowersyjne poczucie humoru gwiazdora nie wszystkim przypadło do gustu.

No i w tydzień by było wyremontowane.

Mamy tylko 5 dni, a tu jest bardzo dużo do zrobienia. Wy nawet nie macie dachu! Muszę się zastanowić.

Ten budynek stał ponad 800 lat i to nie jest dobra chwila na głupie żarty.

A wy co sądzicie o poście Dowbora? Przekroczył granice dobrego smaku?

Zobacz także: Koroniewska palnęła głupotę roku. Eksperci ją wyśmiali

Portale społecznościowe dały nam możliwość podejrzenia gwiazd w ich prywatnych mieszkaniach. Niektóre chętnie dzielą się zdjęciami nawet z sypialni.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów