Dorota Wellman pozwała znanego pisarza za obraźliwy wpis na Twitterze. Teraz wygrała w sądzie ogromne odszkodowanie

Anna Respondek 18.01.2018
Dorota Wellman i Jacek Piekara
Fotografia: EAST NEWS

Pisarz twierdzi, że nie wiedział o odbywającym się procesie. 

W październiku 2016 roku doszło do scysji między Dorotą Wellman i znanym pisarzem Jackiem Piekarą. Dziennikarka, która wypowiadała się na temat ustawy antyaborcyjnej, została obrażona przez Piekarę na Twitterze

Wellman postanowiła dochodzić swoich praw i bronić dobrego imienia. Właśnie dlatego pozwała pisarza, żądając od niego odszkodowania. Wygląda na to, że wyrok sądu właśnie zapadł, a o całej sytuacji poinformował Piekara za pośrednictwem mediów społecznościowych. Decyzja sądu zdecydowanie nie przypadła mu do gustu. 

Zgodnie z żądaniem Doroty Wellman i wyrokiem "rozgrzanych" sędziów Sądu Okręgowego w Warszawie mam zapłacić prawie pół miliona złotych. O procesie mnie nie zawiadomiono, nie wiedziałem o nim i nie brałem udziału... Nieźle, co? - napisał na Twitterze. 

Piekara nie omieszkał przypomnieć słów o jakie został pozwany. Załączył je nawet do swojego nowego posta. 

Jak wynika z informacji opublikowanych przez pisarza, dziennikarka zażądała od niego oficjalnych przeprosin i 466 tysięcy złotych, które wpłacić miał między innymi na jedną z fundacji. W rozmowie z dziennikarzami TVP.info Piekara przyznał, że o wyroku dowiedział się od komornika, ponieważ pisma sądowe wysyłane były na adres, pod którym nigdy nie mieszkał. Pisarz ma zamiar odwołać się od wyroku. 

Jedno zażalenie zostało odrzucone (sic!), dzisiaj idzie kolejne. Jeśli odrzucą również to, to zostaje być może skarga nadzwyczajna, a potem Strasburg. Który, jak to zobaczy, to wpadnie pod stół ze śmiechu - wyjaśnił w kolejnym wpisie. 

Dorota Wellman póki co nie odniosła się do zarzutów pisarza i nie skomentowała wyroku sądu. 

EN_01279844_1618
Fotografia: EAST NEWS
EN_01192136_1439
Fotografia: EAST NEWS
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów