Dorota Masłowska oglądając "Azję Express", dowiedziała się kim jest Renata Kaczoruk. I nie zostawiła na niej suchej nitki

Redakcja 17.11.2016
Dorota Masłowska
Fotografia: East News

Felieton pisarki odbił się głośnym echem. I nie z powodu poruszanego tematu, tylko bardzo odważnych porównań, w którym ich użyła. 

Przemysław Saleta uważa, że "niektórzy żyją teraz od środy do środy". Łukasz Jemioł z kolei, że "cała Polska żyje tym, co się wydarzy". Tak, Polacy oszaleli na punkcie "Azja Express". Podróż polskich celebrytów po Tajlandii, Wietnamie, Laosie i Kambodży przyciąga przed ekrany telewizorów miliony polskich widzów, a stacja TVN w każdą środę odnotowuje rekordowe wyniki oglądalności.

To bez wątpienia jedna z najdroższych produkcji w historii stacji TVN. Program "Azja Express" od początku budzi wielkie emocje. Widzowie krytykują przede wszystkim formułę, a więc to, że bogaci udają biednych, a uczestnicy żalą się, że przez zły montaż zostali pokazani w negatywnym świetle. A prawda, jak zwykle, leży gdzieś pośrodku. Przecież w "Azji Express", jak w każdym tego typu show, musi być ktoś, kogo się po prostu nie lubi. W przypadku produkcji stacji TVN "wybór" padł na Renatę Kaczoruk, która szybko została okrzyknięta "Żenulką". I choć z programem już się pożegnała, jej udział w show jest wciąż głośno komentowany. 

All-ONS_2677683-Renata_Kaczoruk_Kuba_Wojewodzki
Fotografia: ons

Wojna polsko-celebrycka

Uczestnicy nie pozostawili na Renacie Kaczoruk przysłowiowej "suchej nitki" twierdząc, że jest nieszczera i gra nieuczciwie. Widzom z kolei nie spodobało się to, jak traktuje swoją towarzyszkę, Weronikę Budziło, sympatyczną blondynkę, dziewczynę z sąsiedztwa, której nie sposób było nie polubić. Modelka odpierała ataki twierdząc, że winę za jej negatywny wizerunek ponoszą montażyści. Jedno jest pewne - udział w programie sprawił, że o Renacie Kaczoruk, wcześniej nieznanej szerzej modelce i narzeczonej Kuby Wojewódzkiego, w świecie mediów zrobiło się głośno. Jej zachowanie komentowali i internauci, i znani z pierwszych stron gazet.

Właśnie dołączyła do nich Dorota Masłowska. Jedna z najbardziej kontrowersyjnych polskich pisarek, zdobywczyni nagrody Nike, znana z ciętego języka i przełamywania tabu, Renaty Kaczoruk nie oszczędziła. Wręcz przeciwnie. Porównała ją do kobiety-robota, a jej sytuację do tej, gdy media rozpisywały się o "Mamie Madzi". 

Największa "Azji Express" wizerunkowa bankrutka, superzdeterminowana, nieprzebierająca w środkach, nie tylko nie zdobyła serc publiczności, ale wręcz stała się obiektem namiętnego ogólnonarodowego linczu. Wydaje się, że polskie media nie miały takiego kobiecego szwarccharakteru od czasu tzw. mamy Madzi. Przedsiębiorcza, robotycznie miła, w swoich wynurzeniach mówi wiele o "osobistych granicach" i "strefie komfortu", jakby przed wyjazdem naczytała się o nich w podręczniku "JAK ZMYŚLNIE UDAWAĆ CZŁOWIEKA?". Skojarzona w parze z łagodną, lubiącą zwierzęta blondynką, jest ucieleśnieniem baśniowej złej siostry - napisała Dorota Masłowska w artykule opublikowanym na Dwutygodnik.com. 

Dorota Masłowska w jasny sposób dała do zrozumienia co myśli o kontrowersyjnej modelce. Jak twierdzi, gdyby tylko Renata Kaczoruk była bohaterką jej pracy magisterskiej, na pewno przywołałaby w niej film "Ex-Machina" Alexa Garlanda, w którym ekscentryczny informatyk konstruuje kobiety-roboty. "Renata zachowuje się, jakby udało jej się stamtąd uciec i znaleźć schronienie w TVN" - pisze Masłowska. Potem jednak zastanawia się, czy winna nie jest społeczna niechęć, która ma charakter seksistowski? 

Zaraz więc potem zadałabym w mojej pracy pytanie: kogo tak nie cierpimy? Kogo tak nie chcemy widzieć, kogo chcemy wywieźć na gnoju za wieś? I czy gdyby Renata Kaczoruk była mężczyzną, to jej przebiegłość i determinacja byłyby zaletami, a ekspansywność uchodziłaby za siłę? - czytamy na Dwutygodnik.com.

Pozostaje nam tylko czekać, aż modelka odniesie się do słów Doroty Masłowskiej. Skrytykuje pisarkę? A może przyzna jej rację? Wszystko w rękach Renaty Kaczoruk. Teraz, gdy jej przygoda z show "Azja Express" dobiegła już końca, jej dalsza kariera i jej wizerunek, zależą przecież tylko od niej. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów