Dominika T.-W. z zarzutami z prokuratury! Miała wyłudzić milion złotych kredytu

Julia Pandecka 28.11.2019
Dominika T.-W. w czerwonym swetrze
Fotografia: Marek Maliszewski/Reporter/East News

Media w błyskawicznym tempie obiegła ta informacja! Celebrytka Dominika T.-W. miała dopuścić się wyłudzenia kredytu na milion złotych! Usłyszała zarzuty z prokuratury.

Dominika T.-W. miała wyłudzić milion złotych kredytu - tak podaje Radio Zet, powołując się na depeszę Polskiej Agencji Prasowej. Celebrytka usłyszała zarzuty w czwartek w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga. Na temat całej sprawy wypowiedział się w rozmowie z PAP-em Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, który podaje, że prokurator zastosował wobec T.-W. środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego

Zobacz także: Dominika Tajner pierwszy raz tak szczerze o rozwodzie z Michałem Wiśniewskim. "Od dawna nie było najlepiej"

Dominika T.-W. podejrzana o wyłudzenie kredytu! Usłyszała zarzuty

Według śledczych Dominika T.-W. miała dopuścić się wyłudzenia w 2013 roku.  

W czwartek w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga w związku ze śledztwem w sprawie SKOK Wołomin zostały ogłoszone celebrytce - Dominice T.-W. - zarzuty dotyczące wyłudzenia kredytu w kwocie miliona złotych - Radio Zet przytacza słowa rzecznika Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, Marcina Sadusia, dla PAP-u. 

Prokurator dodał, że celebrytka nie przyznała się do zarzucanych czynów i odmówiła składania wyjaśnień. W oficjalnym oświadczeniu możemy przeczytać jednak uzasadnienie prokuratury. Jak podaje Saduś, pracownicy SKOK Wołomin zostali wprowadzeni w błąd co do tożsamości osób, na które został zaciągnięty kredyt.

Ubiegając się o wsparcie finansowe, przedłożyła nierzetelne oraz nieprawdziwe pisemne oświadczenie dotyczące uzyskiwanych przez nią dochodów - dodaje Saduś. 

Beneficjentem działań miała być nie tylko Dominika, ale również osoba ze ścisłego kierownictwa SKOK Wołomin. T.-W. w 2018 roku miała złożyć zawiadomienie o przestępstwie, z którego wynikało, że to ona została oszukana.

Śledztwo prowadzone w tym kierunku zostało umorzone wobec braku cech przestępstwa, a decyzję prokuratora utrzymał w mocy Sąd Okręgowy Warszawa-Praga postanowieniem z dnia 19 września 2019 roku - tłumaczy Saduś.

Dominika T.-W. jak na razie nie odniosła się do sprawy. Grozi jej do 10 lat więzienia.

Jak podaje Radio Zet, powołując się na PAP, Dominika T.-W. jest córką prezesa Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusza Tajnera oraz byłą żoną Michała Wiśniewskiego

Zobacz także: Tajner o rodzinie Wiśniewskiego: "Wspominki i wielka tęsknota za dzieciakami"

Uwielbiasz show-biznes? Interesujesz się życiem polskich gwiazd? Jeśli tak to koniecznie weź udział w naszym quizie i dowiedz się, z którą znaną osobą powinieneś wybrać się na obiad.

Polskie gwiazdy
Rozwiąż quiz

Z którą polską gwiazdą powinieneś wybrać się na obiad?

Polskie gwiazdy

1. Co lubisz robić w wolnym czasie?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów