Dominika Kulczyk przekazała fortunę na walkę z koronawirusem!

Malwina Wasilewska 20.03.2020
Dominika Kulczyk
Fotografia: Artur Zawadzki/REPORTER

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej wystosował oświadczenie, w którym podziękował za ten gest.

Dominika Kulczyk zdecydowała się wspomóc polską służbę zdrowia w walce z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Najbogatsza Polka zdecydowała się przeznaczyć fortunę Fundacji Lekarze Lekarzom.

Dominika Kulczyk przekaże 20 mln zł na walkę z koronawirusem

Koronawirus zbiera coraz większe żniwo. Z dnia na dzień słyszymy o kolejnych przypadkach zachorowań i ofiarach śmiertelnych. W tym trudnym czasie Dominika Kulczyk postanowiła wesprzeć polską służbę zdrowia, przeznaczając 20 milionów złotych na zakup sprzętu diagnostycznego, materiałów ochronnych dla personelu oraz środki antyseptyczne.

O decyzji Dominiki poinformował prezes fundacji Kulczyk Foundation:

Teraz bardziej niż kiedykolwiek los nam pokazuje, jak bardzo jesteśmy ze sobą połączeni. Jeśli będziemy dla siebie tak bardzo, jak potrafimy – wygramy! Zawsze!

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej podziękował za wsparcie w oficjalnym oświadczeniu:

Samorząd lekarski z uznaniem przyjmuje ten gest jako wyraz solidarności w walce z globalnym zagrożeniem, jakie stanowi epidemia koronawirusa. Da on realne wsparcie lekarzom stojącym na pierwszej linii frontu tej walki i umożliwi skuteczne niesienie pomocy, bowiem obecnie nie tylko heroizm lekarzy, ale także zaopatrzenie w odpowiednie środki daje szansę na skuteczną walkę z epidemią. To piękny i bardzo potrzebny gest, za który w imieniu naszych pacjentów bardzo dziękujemy - mówi prof. Andrzej Matyja.

Inni milionerzy powinni wziąć z niej przykład!

Zastanawiasz się nad tyn, czy możesz już rozpocząć starania o dziecko? A może warto wstrzymać się z powiększeniem rodziny? Koniecznie sprawdź w naszym QUIZIE, czy twój partner jest gotowy na dziecko!

Niemowlak
Rozwiąż quiz

Czy twój partner gotowy jest na dziecko?

Niemowlak

1. Jak twój partner czuje się w towarzystwie dzieci?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów