Dominika Gwit napisała książkę o odchudzaniu. Potem przytyła. Teraz ma idealną odpowiedź na pytanie o dietę

Emilia Klima 11.05.2017
Dominika Gwit
Fotografia: Instagram.com/dominikagwit

Dominika Gwit poprosiła fanki, by przestały prosić ją o porady dietetyczne. Zrobiła to w sposób, który zasługuje na pochwałę. 

Dominika Gwit dała się poznać widzom dzięki roli sympatycznej "Grubej" w serialu "Przepis na życie".

W 2014 roku doszła do wniosku, że powinna zadbać o swoje zdrowie i pozbyć się sporej nadwagi. Fani kibicowali walce z kilogramami i podziwiali jej spektakularną metamorfozę. Aktorka schudła 50 kilogramów i zeszła do rozmiaru S. Jej historia stała się na tyle inspirująca, że Gwit postanowiła napisać książkę o tym, jak udało się jej całkowicie zmienić swoje ciało.

Niestety, jeszcze w czasie promocji "Mojej drogi do nowego życia", Dominikę dopadł efekt jojo i wróciła do dawnej wagi. Nie chciała jednak, by fanki odbierały to jako jej porażkę.

Liczyły się tylko kilogramy, ile schudłam, ile straciłam w obwodach, co dzisiaj zjadłam. Nic innego mnie nie interesowało, o niczym innym nie mówiłam. Wpadłam w obsesję. Opowiadałam wszędzie, że jest super, a prawda jest taka, że nie miałam innego życia poza odchudzaniem. Zgasłam, czułam się źle - wyznała w rozmowie z magazynem "VIVA!".

Aktorka przyznała, że po powrocie do dawnej wagi odzyskała radość życia i pewność siebie, bo zrozumiała, że lepiej czuje się z wiekszą wagą i nigdy nie chciała schudnąć aż tyle. Przygotowała też odpowiedź dla osób, które mogły jej zarzucić, że próbuje w ten sposób usprawiedliwiać brak konsekwencji w zdrowym trybie życia.

Ktoś może mi zarzucić, że jestem hipokrytką, bo wtedy mówiłam co innego. Ale byłam w amoku. Nie chcę schudnąć 50 kilo. Nigdy w życiu nie chciałabym już tyle schudnąć. Mogę sobie schudnąć z 15 kilo, dla zdrowia - zapewniała w tym samym wywiadzie. 

Dominika Gwit
Fotografia: Dominika Gwit

"Przestańcie pytać mnie o dietę"

O tym, że Gwit faktycznie dobrze czuje się swoim ciele, może świadczyć fakt, że zdecydowała się na udział w ostatniej edycji "Tańca z Gwiazdami". Aktorka co tydzień pokazywała się milionom telewidzów w skąpych strojach i nie zamierzała za to przepraszać. Nie zraziła się nawet wtedy, kiedy jedna z jurorek, Beata Tyszkiewicz, zasugerowała jej, że powinna schudnąć. 

Myślę, że te wszystkie żarty z pani strony mają tylko zasłonić prawdę. Jakby pani tak zrzuciła ze 20 kilo to byłoby pani lżej - oceniła Tyszkiewicz.

Jurorka przeprosiła potem aktorkę, a Gwit dzięki temu tylko zyskała na sympatii u widzów. Okazuje się jednak, że fanki nadal piszą do Dominiki z prośbą o rady z zakresu diety i ćwiczeń. Aktorka zamieściła na Instagramie wpis, w którym poprosiła, by więcej tego nie robiły.

Postanowiłam napisać do Was kilka słów, ponieważ cały czas otrzymuję od Was wiadomości z prośbą o dietę i ćwiczenia, a ja niestety nie mogę Wam pomóc. Czuję się więc w obowiązku, aby coś wyjaśnić. Nie jestem dietetykiem ani trenerem. JESTEM AKTORKĄ. Moja książka nie jest poradnikiem tylko opowieścią o mnie, w której piszę o swoim życiu, drodze zawodowej jak i życiu z nadwagą. Ani jedna linijka nie jest poświęcona jadłospisowi ani rozpisce treningowej. Ja się na tym nie znam.

W dalszej części wpisu aktorka wyjaśnia, że dieta to sprawa indywidualna i nie ma czegoś takiego jak uniwersalny sposób na pozbycie się nadwagi.

Moja dieta była dostosowana do mnie, wypisana na kartce. Nie mam pojęcia jak powinniście jeść ani jak ćwiczyć. Przepraszam, że piszę tak dosadnie, ale wiem, że wiele z Was, (zwłaszcza dziewczyny), pokłada nadzieję w tym, co odpiszę. A ja mogę powiedzieć Wam tylko tyle: Żyjcie w zgodzie z sobą, cieszcie się każdym dniem i spełniajcie marzenia. Bądźcie zdrowi i codziennie walczcie o lepsze jutro! Żyjcie tak, jak chcecie żyć, a nie tak, jak inni chcą żebyście żyli.

Filip Bobek, Dominika Gwit
Fotografia: Filip Bobek, Dominika Gwit

Dlaczego słowa Gwit są ważne

Po lekturze tekstu można odnieść wrażenie, że aktorka jeszcze bardziej podważa wiarygodność książki, którą napisała i wykazuje się niewdzięcznością w stosunku do fanek, które zainspirowała jej historia. Większość komentarzy pod wpisem jest jednak pozytywna.

Profesjonalne i zdrowie podejście do sprawy. Tak trzymaj.

Domi, robisz świetną robotę dla wszystkich kobiet!! Oby każda z nas w końcu zrozumiała, że można być szczęśliwą niezależnie od rozmiaru - pisały internautki.

Naszym zdaniem najważniejszy jest ostatni akapit wpisu Gwit, w którym aktorka apeluje, by o porady zdrowotne prosić właściwe osoby.

Porady ws. diety i ćwiczeń zgłoście się do profesjonalistów! Jest ich przecież tak wielu! Jeszcze raz pozdrawiam i całuję!

Nie można nie pochwalić Gwit za szczerość. W obecnych czasach bardzo łatwo stać się specjalistą od bycia "fit", a poradnik o zdrowym stylu życia ma na swoim koncie co druga celebrytka. Idealny w tym kontekście jest przykład promującej się teraz na specjalistkę od odchudzania Karoliny Szostak, która również chudła na oczach całej Polski, co potem opisała w książce. Jej poradnik został zmiażdżony przez specjalistów. Dziennikarce wytknięto, że 3/4 książki to zdjęcia i lokowanie produktów, a reszta - niespójne i oderwane od rzeczywistości porady.

Za to, że Gwit szczerze przyznała, że książka nie zrobiła z niej żadnego eksperta, należą się jej pochwały.

Dominika Gwit
Fotografia: Dominika Gwit
Dominika Gwit
Fotografia: Dominika Gwit
Dominika Gwit
Fotografia: Dominika Gwit
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów