Dom na Sycylii za dolara? To możliwe!

Sylwia Kropiewnicka 17.01.2019
Sambuca di Sicilia
Fotografia: Shutterstock

Władze miasteczka Sambuca di Sicilia położonego na Sycylii chcą przyciągnąć do siebie jak najwięcej turystów. W tym celu sprzedają domy za równowartość dolara.

Włochy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem turystów. Jak się jednak okazuje nie dotyczy to wszystkich rejonów. Miasto Sambuca di Sicilia uznawane jest za jedno z najpiękniejszych. Władze gminy mają jednak spory problem – mieszkańcy miasteczka opuszczają miejscowość i przenoszą się do większych miast.

Domy za dolara

Aby miasteczko nie opustoszało, jego władze postanowiły wystawić dziesiątki opuszczonych domów na sprzedaż. Jak podaje CNN, miasto na wzgórzu, które oferuje widok na Morze Śródziemne, ma dziesiątki domów na sprzedaż za mniej niż wynosi cena paczki gumy.

Cena owej paczki gumy w Stanach Zjednoczonych waha się w granicach dolara. Brzmi zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe? Dom faktycznie można kupić za śmiesznie niską cenę, jest jednak haczyk.

Warunkiem zakupu domu jest konieczność wyremontowania go. Taki remont może kosztować nawet kilkanaście tysięcy euro. Kolejnym warunkiem, który trzeba spełnić, aby kupić dom jest jest także wpłacenie 5 tys. euro kaucji. Zostanie ona zwrócona po zakończeniu prac remontowych. Remont musi się odbyć w ciągu trzech lat od zakupu nieruchomości.

Zobacz także: Lustrzany dom pod Warszawą. Ten projekt robi wrażenie!

Zastępca burmistrza miasteczka, Giuseppe Cacioppo wypowiedział się na temat projektu:

W przeciwieństwie do innych miast, które zrobiły podobne akcje dla rozgłosu, nasz ratusz jest właścicielem wszystkich domów wystawionych na sprzedaż […] Nie jesteśmy pośrednikami między starymi właścicielami a kupcami.

Sambuca di Sicilia to piękne miasteczko, w którym jednak wiele domów jest opuszczonych i zaniedbanych.

Sambuca di Sicilia
Fotografia: Shutterstock
Sambuca di Sicilia
Fotografia: Shutterstock

Nowa akcja władz miasta to szansa, aby tchnąć w wiele budynków i samą miejscowość nowe życie.

Zobacz także: Ten stary dom zmienił się nie do poznania. Największe wrażenie robi nowa łazienka. Efekt po remoncie jest powalający

Rozwiąż quiz

Sprawdź swoją wiedzę o świecie - QUIZ dla prawdziwych podróżników

Flaga
Fotografia: Shutterstock

1. Flaga jakiego kraju została przedstawiona na zdjęciu?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów