Dom Harry'ego Pottera w końcu jest na sprzedaż. Kup, jeśli nie jesteś Mugolem

Redakcja 19.09.2016
Dom Harry'ego Pottera
Fotografia: www.chancellors.co.uk

Wnętrze trochę różni się od filmowej scenografii, jednak szafa pod schodami wciąż tam jest.

Jeśli całe życie marzyliśmy o liście z Hogwartu, powinniśmy zastanowić się nad kupnem tego domu. Tam z pewnością znajdzie nas pocztowa sowa, a w wakacje odwiedzi nas Zgredek. Najwięksi fani przygód Harry'ego Pottera mogą nawet zamieszkać w szafie pod schodami. Na brytyjskiej stronie agencji nieruchomości Chancellors pojawiła się oferta, obok której żaden fan powieści J.K. Rowling nie przejdzie obojętnie.

Dom, który oglądaliśmy w filmie "Harry Potter i kamień filozoficzny", pod którego schodami znajdował się mikroskopijny pokoik czarodzieja, jest na sprzedaż za 475 tysięcy funtów. Niestety, od 2001 roku właściciele przeprowadzili w nim remont i wprowadzili zmiany, dlatego wnętrze nie przypomina filmowej scenografii. Ale z zewnątrz dom prawie się nie zmienił. Niemili kuzyni Pottera, państwo Dursley, mieszkali pod 4 Privet Drive, Little Whingeing, Surrey, jednak nieruchomość naprawdę znajdziemy pod adresem 12 Picket Post Close, Martins Heron w mieście Bracknell w południowo-wschodniej Anglii.

Wygląda na to, że dom nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem, być może dlatego, że agencja nieruchomości nie zamieściła informacji, że mieszkał w nim sam Harry Potter. Wszyscy powinni jednak pamiętać, że dzięki zaklęciu, jakie Dumbledore przed laty rzucił na budynek, Voldemrot nie zrobi krzywdy jego mieszkańcom.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów