Dokument o Dianie ujawni zaskakujący szczegół z jej małżeństwa z Karolem. Trudno w to uwierzyć

Emilia Klima 24.05.2017
Książę Karol, księżna Diana
Fotografia: ONS

Film dokumentalny wyprodukowany przez stację CBS ujawni nieznane dotąd fakty z życia księżnej Diany. 

31 sierpnia 2017 roku przypadnie 20. rocznica tragicznej śmierci księżnej Diany. Księżna Walii zmarła w wyniki obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym w Paryżu. Telewizja CBS z tej okazji szykuje dla widzów serial dokumentalny poświęcony życiu Diany, "Princess Diana: Her Life, Her Death, The Truth". Spora część produkcji opowie historię jej małżeństwa z księciem Karolem.

Para pobrała się w 1981 - Karol miał wówczas 32 lata i Pałac od dawna naciskał, by wziął ślub. Za najlepszą kandydatkę uznano Lady Dianę Spencer - od początku było wiadomo, że to raczej małżeństwo zaaranżowane niż wielka miłość. Potwierdza to producentka filmu dokumentalnego o księżnej.

Księżna Diana i książę Karol przed ślubem spotkali się ze sobą zaledwie 12 razy - wyznała.

Księżna Diana, książę Karol
Fotografia: ONS

Sekrety małżeństwa Diany i Karola

Małżeństwo Diany i Karola od początku przyciągało ogromną uwagę mediów. Prasa rozpisywała się o ich kłótniach i o tym, że Dianie nie podoba się bliska przyjaźń jej męża z obecną żoną Karola, Camillą Parker Bowles. Po pięciu latach małżeństwa, Karol miał powiedzieć przyjaciołom, że jego związek z Dianę jest zakończony i zaczął oficjalnie spotykać się z kochanką. Księżna nawiązała romans z oficerem Jamesem Hewittem. W 1992 roku para ogłosiła separację, rozwiedli się w 1996 roku. 

Tym bardziej zaskakująco brzmi kolejna rewelacja, którą ujawni dokument. W filmie wypowiada się przyjaciółka Diany, która twiedzi, że Karol był jedyną prawdziwą miłości księżnej.

Lana Marks powiedziała nam, że pod koniec życia Diana zwierzyła się jej, że prawdziwą miłością w życiu darzyła tylko jednego mężczyznę. Był nim Karol.

Księżna Diana zginęła 31 sierpnia 1997 roku w wypadku samochodowym w Paryżu. W skutek odniesionych obrażeń zmarł również towarzyszący jej partner, egipski producent filmowy Dodi Al-Fayed. Książę Karol w 2005 roku ponownie stanął na ślubnym kobiercu. Ożenił się z Camillą Parker-Bowles.  

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów