Rząd obiecuje pieniądze polskim rodzicom! Jakie warunki trzeba spełniać?

Malwina Wasilewska 25.05.2020
zabawa z dzieckiem
Fotografia: Shutterstock

Masz dzieci? Sprawdź, czy przysługują ci dodatkowe pieniądze!

W związku z pandemią koronawirusa rząd wprowadził dla polskich rodziców zasiłek opiekuńczy od 12 do 25 marca, który regularnie przedłużano aż do 24 maja 2020. Teraz okazuje się, że znów zostanie on przedłużony. Poznajcie szczegóły.

Koronawirus. Zasiłek opiekuńczy po 24 maja - zasady przyznawania

Zastanawiacie się, czy zasiłek opiekuńczy po 24 maja nadal będzie wam przysługiwał? Zgodnie z nowym komunikatem Mateusza Morawieckiego zasiłek opiekuńczy zostaje przedłużony do 14 czerwca 2020 roku. Świadczenie to będzie przysługiwać rodzicom, którzy nie będą mogli zapewnić dzieciom opieki w żłobkach, przedszkolach, szkołach i innych placówkach. Zasiłek opiekuńczy będzie obowiązywał dla rodziców dzieci do lat ośmiu.

Prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego zostało przedłużone do 14 czerwca br. Zgodnie z obowiązującymi przepisami dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje na dotychczasowych zasadach zarówno dla rodziców i opiekunów dzieci do lat 8 oraz dzieci i dorosłych osób niepełnosprawnych - informuje kancelaria Mateusza Morawieckiego.

Zgodnie z informacjami podawanymi w mediach zapewnienia te mają być zapisane w ustawie przy najbliższym posiedzeniu Sejmu.

Zobacz także: Anna Lewandowska pokazała Klarę na spacerze z siostrą. Wózek Laury ma zawrotną cenę!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów