Doda ma więcej wspólnego z Rihanną, niż myślimy. Dowodów należy szukać w sklepach Pumy

Redakcja 09.09.2016
Doda
Fotografia: East News

Z przymrużeniem oka można stwierdzić, że polska wokalistka jest w czymś lepsza niż gwiazda światowego formatu. 

W pierwszym tygodniu września odbyła się premiera najnowszej kolekcji strojów sportowych marki Puma, które zaprojektowała Rihanna. Jak czytamy w informacji prasowej, FENTY ma łączyć nieposkromiony temperament artystki, jej indywidualne podejście do muzyki i mody z subtelnym stylem. Kolekcja jesień/zima 2016/2017 to również miks codziennej wygody z najnowszymi trendami. 

My patrząc na kolekcję myślimy o dyskotekach z przełomu 20. i 21. wieku i... o Dorocie Dodzie Rabczewskiej sprzed czterech lat. W 2012 roku polska wokalistka zadebiutowała na salonach w żółto-czarnych, sportowych szpilkach, które na boku miały duży znaczek Nike. Wtedy wszystkie portale plotkarskie zastanawiały się czy jest to hit, a może jednak kit? Oczywiście pojawiła się też dyskusja, czy na pewno buty są oryginalne.

Doda stylu doda

Teraz możemy już zapomnieć o tych wątpliwościach, ponieważ pewne jest jedno - Doda wyprzedziła trendy o kilka lat. Teraz nikt nie zarzuci jej, że jej styl jest mniej dopracowany i gorszy niż styl Rihanny. Jednak musimy podkreślić - cała kolekcja Riri, myśląc o jej zamierzeniach, jest udana. Czarne i białe ubrania mają prosty krój, nawiązują do współczesnej japońskiej tradycji i streetwear'u.

FENTY odzwierciedla nie tylko mój styl i osobowość, ta kolekcja przekracza granice tego, co chciałam stworzyć razem z marką Puma. Chciałam wynieść markę na inny poziom, gdzie nieoczekiwane łączy się z nieprzewidywalnym. Tak jak w japońskiej kulturze, pełnej nieobliczalnych zmian – wyjaśniła artystka podczas premiery kolekcji w Nowym Jorku.

Sportowe szpilki w czub, za kostkę, z numerem 13 są elementem garderoby, który sprawi, że osoba, która je nosi, na pewno nie pozostanie niezauważona. Trzeba ogromnej odwagi, żeby wyjść w nich na ulice i nie przejmować się spojrzeniami przechodniów. Intencją Rihanny było łamanie stereotypów, jednak nie zdawała sobie sprawy z tego, że sneakersy na obcasie w Polsce mocno kojarzą się z Dodą. 

Kolekcja Rihanny od 8 września 2016 roku dostępna jest w sklepie WSS przy Chmielnej 20 w Warszawie. Jednak ci, którzy nastawiają się na szpilki, prawdopodobnie tam ich nie znajdą. Być może właśnie przez albo dzięki Dodzie. Ciekawe, czy teraz wokalistka uśmiechnie się na wspomnienie o stylizacji z 2012 roku. 

Zobacz stylizację Dody i buty z kolekcji Rihanny

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów