Doda dotrzymała słowa. Są pierwsze ustalenia ws. koncertu "Artyści przeciw nienawiści"

Hanna Skowron 23.01.2019
Doda, Nosowska, Hyży
Fotografia: Instagram.com/artysciprzeciwnienawisci

Znamy pierwsze szczegóły przedsięwzięcia zainicjowanego przez Dodę. 

Znamy pierwsze ustalenia na temat koncertu "Artyści przeciw nienawiści". Na Instagramie opublikowano nowe doniesienia dotyczące inicjatywy podjętej przez gwiazdy po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska.

Po ataku nożownika na Pawła Adamowicza w mediach zaczęto mówić o tym, jak opłakane skutki niosą ze sobą hejt i mowa nienawiści. Wiele gwiazd zaczęło solidarnie publikować manifesty nawołujące do zaprzestania ranienia słowami. Jedną z takich osób była Doda, która bardzo emocjonalnie podeszła do sprawy. Opublikowała film, na którym zaprosiła artystów do solidarnego występu na koncercie "Artyści przeciw nienawiści".

Nowe szczegóły ws. koncertu "Artyści przeciw nienawiści"

Do udziału w imprezie zgłosiło się ponad 100 osób, m.in. Kasia Nosowska, Michał Szpak, Margaret czy Dawid Kwiatkowski. W końcu znamy pierwsze doniesienia na temat przedsięwzięcia gwiazd.

Na profilu "Artyści przeciw nienawiści" pojawiło się zdjęcie Dody, Kasi Nosowskiej i Grzegorza Hyżego oraz pierwsze szczegóły dotyczące wydarzenia. Agnieszka Hyży będzie odpowiadać za kontakt z mediami. Opiekę artystyczną i reżyserską nad koncertem objął Bolesław Pawica.

Od ponad tygodnia zespół osób, który włączył się pro bono w organizacje koncertu z udziałem polskich artystów, pracuje intensywnie nad stworzeniem wydarzenia, które połączy wszystkich, przeciwstawi się mowie nienawiści, zatrzyma fale hejtu, wrogości i złych emocji. Polscy artyści chcą być ponad podziałami społecznymi i politycznymi i zjednoczyć swoich fanów. Spotkanie na jednej scenie kilkudziesięciu artystów jest ogromnym przedsięwzięciem logistycznym i organizacyjnym ale także finansowym. Chcemy jednak podkreślić, że wydarzenie będzie miało charakter charytatywny i robimy wszystko, by jak najwięcej rzeczy załatwić bez nakładów finansowych - czytamy.

Dalej artyści informują, że są otwarci na współpracę z mediami.

Zwracamy się do wszystkich stacji telewizyjnych o możliwość podjęcia współpracy, transmisji i promocji akcji. Tylko wspólny przekaz może zrealizować marzenia i idee, które przyświecają całemu koncertowi.

Termin i miejsce wydarzenia ma zostać ujawnione "w ciągu najbliższych dni". Obejrzycie koncert?

Zobacz także: Chylińska nie weźmie udziału w projekcie #artysciprzeciwnienawisci? Artystka opublikowała komentarz

Gwiazdy dziś i 10 lat wcześniej. Zobacz, jak się zmieniły!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów