Dobry dotyk cieszy przez całe życie. 19-latka stworzyła wyjątkową mapę ciała

Redakcja 30.01.2017
Emma Krenzer
Fotografia: www.instagram.com/emmakrez.jpg/

Projekt kobiety nie tylko zwraca uwagę na bardzo ważny problem, ale też naprawdę daje do myślenia. 

Emma Krenzer to 19-letnia studentka sztuki z Nebraski. Na zaliczenie zajęć przygotowała projekt, który zwraca uwagę na ważny problem. Za pomocą sztuki opowiedziała o przemocy seksualnej. O problemie, który w wielu krajach wciąż jest tematem tabu. 

Praca studentki jest mapą, która przedstawia ciało kobiety pokryte kolorowymi odciskami dłoni i palców. Każda barwa symbolizuje dotyk innej osoby - niebieska i fioletowa symbolizują troskliwy dotyk rodziców, żółta dotyk przyjaciół, zielona rodzeństwo, a pomarańczowa to dotyk ukochanej osoby.

Emma Krenzer
Fotografia: www.instagram.com/emmakrez.jpg

Emma Krenzer

Dobry dotyk cieszy przez całe życie

Na tle innych zdecydowanie wyróżnia się kolor czerwony, który symbolizuje dotyk osoby, która dotyka nas mimo naszego sprzeciwu. Miejsce, w którym został umieszczony nikogo nie powinno dziwić - to między innymi najbardziej intymne części ciała każdej kobiety. Jak tłumaczy Emma Krenzer w rozmowie z Buzzfeed.com, projekt ma pokazać, że nie możemy zapominać, że dotyk innych ludzi ma na nas ogromny wpływ. 

Wiele osób mówiło mi, że moja praca ich wzruszyła, a inni wielokrotnie dziękowali mi za to, że ją stworzyłam. Kiedy słyszę takie słowa, trudno jest mi wyrazić to, co czuję  - powiedziała Emma Krenzer w rozmowie z Buzzfeed.com. 

19-latka w planuje stworzenie kolejnych projektów, w którym kluczową rolę odkrywać będzie ludzkie ciało. Jak podkreśla, w ten właśnie sposób można przekazać wiele ważnych komunikatów i zwrócić uwagę na wiele problemów, o których w naszym świecie wciąż niewiele się mówi. 

Projekt studentki zwraca uwagę na problem przemocy seksualnej
Fotografia: twitter.com/cheezitfan1

Projekt studentki zwraca uwagę na problem przemocy seksualnej

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów