Do Świąt coraz bliżej, a Google już ma prezenty. Codziennie udostępnia nową grę

Mateusz Patyk 07.12.2016
Gra Google na Boże Narodzenie
Fotografia: Google

Jeżeli czas do Wigilii niemiłosiernie się dłuży, z pomocą przychodzi korporacja z Doliny Krzemowej, która stworzyła wirtualną Wioskę Świętego Mikołaja.

Iowa internetowa aplikacja Google wystartowała 1 grudnia 2016 roku. Warto jednak zaglądać na nią każdego dnia, ponieważ codziennie pojawiają się nowe gry, zupełnie jak karty w adwentowym kalendarzu. Dzięki temu świąteczny duch może zagościć wcześniej i to bezpośrednio na komputerach. Program jest dostępny również na smartfonach oraz smartwatchach. Co najważniejsze, jest za darmo.

Aby znaleźć się na biegunie północnym, wystarczy wejść na stronę Santatracker.google.com. Dzięki temu można śledzić trasę Świętego Mikołaja, ale też na przykład ślizgać się pingwinami po krze do celu, programować ze skrzatami w rytmie boogie oraz odkrywać ciekawostki na temat Bożego Narodzenia z całego świata. Jednym słowem - znajdziemy tam wszystko, co umili nam oczekiwanie na Boże Narodzenie. 

Aplikacja Trasa Świętego Mikołaja
Fotografia: Google

Baw się i ucz razem z Google

Strona ma charakter interaktywny, edukacyjny i rozrywkowy. Na górze ekranu widać duży zegar, odliczający czas do wyruszenia w trasę Mikołaja. Niżej znajdują się  mini gierki oraz inne zadania, których z dnia na dzień przybywa. Na przykład takie, by wystylizować tego brodatego staruszka za pomocą aplikacji o nazwie Santa Selfie, zaprogramować jego zimową trasę do domów. Głodni wiedzy nauczą się innych języków lub rozwiążą test z geografii.

Po raz pierwszy jesteśmy tak podekscytowani wprowadzając pedagogiczną stronę, która w prosty sposób umożliwia nauczycielom znalezienie edukacyjnych gier i jednocześnie koresponduje z planami lekcyjnymi. Od podstaw kodowania do globalnych świątecznych tradycji, Trasa Świętego Mikołaja zachęca do nauki w zabawny sposób – czytamy na blogu Google.

24 grudnia 2016 roku zostanie udostępniona jeszcze jedną funkcjonalność. Gra zamieni się w radar, dzięki któremu każdy zobaczy aktualne położenie Świętego Mikołaja. Co ciekawe, lokalizację jego sań w przestrzeni powietrznej można śledzić już od lat 50., za pomocą Dowództwo Obrony Północnoamerykańskiej Przestrzeni Powietrznej i Kosmicznej. Na razie jednak strona tej jednostki wskazuje jednoznacznie, że Mikołaj jeszcze nie wyruszył w trasę

Trasa Świętego Mikołaja Google
Fotografia: Google
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów