Do kiedy będziemy nosić maseczki? Minister zdrowia nie ma dla nas dobrych wieści

Koronawirus w Polsce: warszawska Syrenka w maseczce na tle Wisły, mostu kolejowego i Stadionu Narodowego
Fotografia: AP/Associated Press/East News

Od 16 kwietnia na terenie całej Polski jest nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych. Do kiedy będzie obowiązywał? Minister zdrowia nie ma dobrych wieści.

W czwartek, 16 kwietnia, odbyła się konferencja z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Przedstawili podczas niej, jak będą wyglądały kolejne etapy znoszenia ograniczeń w związku z koronawirusem. W pewnym momencie została poruszona także kwestia maseczek ochronnych. Od 16 kwietnia obowiązuje bowiem obowiązek ich noszenia w miejscach publicznych. Jak długo będzie obowiązywał ten nakaz? Minister zdrowia nie ma dobrych wieści.

Zobacz także: Od poniedziałku możemy wchodzić do parków i lasów! Co jeszcze? Tak wyglądają poluźnione restrykcje

Do kiedy będziemy nosić maseczki? Minister zdrowia wyjaśnia

Choć stopniowo będą wprowadzane kolejne etapy łagodzenia ograniczeń, minister zdrowia zapowiada, że wciąż musimy dmuchać na zimne.

Według ministra Szumowskiego epidemia może potrwać jeszcze nawet dwa lata! 

Musimy nauczyć się żyć z epidemią przez najbliższy czas. Przez najbliższy rok, albo nawet dwa. Jedyną datą, która jest pewna, to pojawienie się szczepionki i leków. (...) Nie wrócimy do czasów sprzed epidemii. Powrót do pełnej normalności będzie, kiedy zniknie epidemia - powiedział Szumowski. 

W pewnym momencie padło pytanie o to, do kiedy będziemy musieli nosić maseczki w miejscach publicznych. Minister zdrowia skwitował to krótko.

Jak będzie szczepionka - odpowiedział.

Okazuje się zatem, że jeszcze długo będziemy musieli poczekać, zanim będziemy cieszyć się całkowitą wolnością.

Zobacz także: Kiedy skończy się epidemia? Szumowski szczerze: "O wakacjach takich, jak do tej pory, możemy zapomnieć"

Koronawirus w Nowym Jorku sieje spustoszenie. Miasto, które do tej pory tętniło życiem, dziś wygląda jak wymarłe. Ten widok przypomina filmy postapokaliptyczne.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów