Do czego służy ikona rakiety kosmicznej na Facebooku? Jej design wiele wyjaśnia

Redakcja 04.04.2017
Rakieta kosmiczna
Fotografia: Twitter

Twórcy najsłynniejszego portalu społecznościowego wykazali się pomysłowością, choć pomysł na to ulepszenie nie jest oryginalny.

Facebook testuje nową funkcję, która jest ukryta pod ikoną rakiety.

Na Facebooku próżno szukać wyjaśnienia lub instrukcji obsługi tajemniczej ikony. Okazuje się, że po kliknięciu w statek, który znajduje się na pasku zakładek pomiędzy "Aktualnościami" a "Znajomymi", użytkownik zostaje przekierowany na inną tablicę. Ta zawiera posty zamieszczane przez strony, których użytkownik nie polubił i prawdopodobnie wcześniej nie znał. 

To zastosowanie jest analogiczne do ikony "Szukaj" na Instagramie, która przenosi do aktualności. Tam pokazują się posty użytkowników, których nie obserwujemy. Obie opcje zostały stworzone po to, aby pomóc ludziom w odkrywaniu większej liczby stron, postów i osób – czytamy na Independent.co.uk.

Jeśli facebookowa rakieta przypadnie do gustu osobom, które mogą ją testować, prawdopodobnie zostanie wprowadzona u wszystkich użytkowników. To normalna procedura przy dokonywaniu zmian w social mediach. Ostatnio część osób mogła wypróbować nowy sposób wyświetlania postów i inspirowane Snapchatem znikające krótkie historie.

Rocket
Fotografia: www.twitter.com/todearaujo

Czy ktoś już widział tę rakietę w menu Facebooka?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów