Dni wolne od pracy w 2017 roku. Tak warto zaplanować urlopy, żeby cieszyć się długimi weekendami

Redakcja 22.12.2016
Kalendarz
Fotografia: Pixabay

W 2017 roku kalendarzowe dni wolne od pracy wcale nie wyglądają tak źle. 

W nadchodzącym 2017 roku, będziemy mieli 9 dni wolnych od pracy przypadających w dni robocze. Aż trzy z nich wypadają w poniedziałek, a jeden w piątek. To świetna wiadomość dla wszystkich, którzy uwielbiają wydłużać sobie weekendy. Z myślą o nich przygotowaliśmy przewodnik, z którego dowiecie się, kiedy zaplanować urlop, aby móc cieszyć się długim weekendem. 

Dni wolne od pracy w 2017 roku

Pierwszy dzień wolny przypada oczywiście w Nowy Rok, a więc 1 stycznia. Niestety, jest to niedziela. W praktyce więc pierwszym dniem wolnym etatowi pracownicy będą cieszyć się 6 stycznia - wtedy właśnie wypada święto Trzech Króli. Ponieważ jest to piątek, mamy pierwszy długi weekend w 2017 roku. Kolejne dni wolne czekają nas dopiero w kwietniu - 16 i 17. To wtedy przypadają święta Wielkanocne. 16 kwietnia to oczywiście niedziela, a 17 - Poniedziałek Wielkanocny. 

Dni wolne od pracy 2017 - maj

Dla tych, którzy uwielbiają majówkę mamy bardzo dobrą wiadomość. W tym roku będzie wyjątkowo długa i zacznie się już 29 kwietnia (sobota). 1 maja (Święto Pracy) przypada w poniedziałek, a 3 maja (Święto Konstytucji) w środę. Wystarczy wziąć wolne 2 maja, aby móc skorzystać z aż 5 dni wolnych od pracy.

Dni wolne od pracy 2017 - czerwiec

Szansę na kolejne cztery dni wolne od pracy (jeśli weźmiemy dzień wolny) będziemy mieli w połowie czerwca. Boże Ciało wypada 15 czerwca, tradycyjnie w czwartek. Co prawda wcześniej, 4 czerwca wypadają Zielone Świątki, ale ponieważ to niedziela, dnia wolnego odebrać nie możemy.

Dni wolne od pracy 2017 - sierpień

Kolejna szansa na długi weekend już w sierpniu. Dzień Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypada na 15 sierpnia, a ponieważ to wtorek, wystarczy że we wniosku urlopowym wpiszemy datę 14 sierpnia, i mamy aż 4 dni wolnego. 

Dni wolne od pracy 2017 - listopad

Kolejne święta już w listopadzie. 1 listopada (Wszystkich Świętych) niestety przypada w środę, a więc w środku tygodnia. Z kolei 11 listopada (święto Niepodległości) wypada w sobotę, a to oznacza, że pracodawcy będą zobowiązani oddać nam jeden dzień wolny w innym terminie. 

Dni wolne od pracy 2017 - grudzień

Ostatnie dni wolne w roku wypadają oczywiście w grudniu. Święta Bożego Narodzenia wypadają w poniedziałek (25 grudnia) i we wtorek (26 grudnia). To oznacza, że świętowanie rozpoczniemy już w piątek po pracy. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów