Maksymalny czas życia człowieka się wydłuża. Naukowcy określili nową granicę

Anna Respondek 06.09.2017
Długość życia
Fotografia: Pexels

Nie martwcie się, nie jest tak źle. 

Życie biegnie coraz szybciej, a wiek osób żyjących na świecie wydłuża się z każdym rokiem. Nasi przodkowie mogli jedynie pomarzyć o tym, żeby obchodzić sześćdziesiąte albo siedemdziesiąte urodziny. Kiedy człowiek dobiegał czterdziestki nazywano go szczęściarzem.

Jak się jednak okazuje, ludzkie ciało i umysł ma swoje ograniczenia. Wygląda na to, że pomimo coraz lepszej opieki zdrowotnej i warunków życia, jest pewna granica, której nie da się przekroczyć. Niemieccy naukowcy twierdzą, że zdołali ją określić. 

Maksymalna długość życia człowieka

Naukowcy doszli do wniosku, że długość życia kobiet i mężczyzn różni się między sobą. Płeć żeńska może osiągnąć wyższy wynik, niż płeć męska. Według badaczy, kobiety mogą dożyć maksymalnie 115,7 lat, a mężczyźni 114,1. Teoria ta jest oczywiście oparta na statystykach, które badają wszelakie dane związane z tym tematem. 

Żyjemy dłużej, jednak maksymalny wiek nie zmienił się od 30 lat - powiedział doktor Einmahl.

W Holandii liczba osób, które przekroczyły 95. rok życia trzykrotnie się zwiększyła, jednak nie ma to wpływu na przesunięcie granicy maksimum wieku. 

Oczywiście, jak przyznają sami naukowcy, zdarzają się osoby, które potrafią przejść tą magiczną granicę wieku. We Francji żyła kobieta, której miała 122 lata i 164 dni. 

No to teraz czas na nowy rekord. ;)

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów