Dlaczego księżna Kate nigdy nie zdejmuje płaszcza w pomieszczeniach? Powód jest naprawdę dziwny

Katarzyna Leszczyńska 05.02.2018
Dlaczego księżna Kate nosi płaszcz w pomieszczeniach?
Fotografia: Instagram/Kensington Palace

Księżna Kate często przebywa w pomieszczeniach w płaszczu. Okazuje się, że ma to wiele wspólnego z nietypowym przepisem etykiety królewskiej.

Zdejmowanie płaszcza w pomieszczeniu dla nas jest rzeczą naturalną. Gdy wchodzimy do jakiegoś miejsca, zazwyczaj przestrzegamy tej zasady. I choć wydaje nam się to naturalne, okazuje się, że w rodzinie królewskiej działa zupełnie odwrotnie. Wy pewnie też zauważyliście, że księżna Kate często pozuje w płaszczach, nawet gdy znajduje się w pomieszczeniu.

Zobacz także: To zachowanie księżnej Kate nie spodobało się wielu matkom. Zbyt niebezpieczne dla kobiet w ciąży?

Księżna Kate i książę William ostatnio udali się z oficjalną wizytą do Norwegii. Tam brali udział w wielu wydarzeniach zorganizowanych z okazji ich odwiedzin. Wśród miejsc, w jakich para książęca złożyła wizytę była Szkoła Hartviga Nissena. Brali udział w uroczystościach wewnątrz budynku, gdzie wszyscy, w tym książę William, byli ubrani normalnie. Tylko Kate miała na sobie przez cały czas płaszcz, dopięty na ostatni guzik.

Księżna Kate w płaszczu w Norwegii
Fotografia: EAST NEWS

Dlaczego Kate nie może zdjąć płaszcza?

Nie był to pierwszy raz, gdy Kate siedziała w zapiętym płaszczu w pomieszczeniu. Okazuje się, że powód, dla którego księżna często ma na sobie płaszcz również wewnątrz budynku, jest nie tyle zaskakujący, co naprawdę dziwny. Jest on związany oczywiście z królewską etykietą. Jak donosi portal Ok!.co.uk, według założeń panujących na brytyjskim dworze, żadna z królewskich kobiet nie może zdjąć płaszcza w obecności aparatów fotograficznych.

Do tej zasady stosuje się oczywiście nie tylko Kate. Również królowa Elżbieta II nie zdjęła nigdy płaszcza w obecności fotoreporterów. Nie będzie mogła tego uczynić także przyszła księżna i obecna narzeczona księcia Harry’ego, Meghan Markle, która z reguły czuje się bardzo swobodnie w obecności paparazzi. Całe szczęście, że ta zasada dotyczy tylko zdejmowania płaszcza w obecności aparatów, a nie noszenia go przez cały czas, np. podczas przyjęć.

Zobacz także: Media donoszą, że Kate nie chce być fotografowana z Markle. Powód co najmniej zadziwiający

Księżna Kate w płaszczu
Fotografia: Instagram/Kensington Palace

 

Księżna Kate w płaszczu
Fotografia: Instagram/Kensington Palace
Księżna Kate w płaszczu
Fotografia: Instagram/Kensington Palace
Królowa Elżbieta II w płaszczu
Fotografia: Instagram/The Royal Family

Zobacz w poniższej galerii, z jakich przyzwyczajeń będzie musiała zrezygnować Meghan Markle po ślubie z Harrym:

Płaszcze damskie - jak nosić?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów