Dlaczego książę George zawsze nosi krótkie spodenki? Zagadka została rozwiązana

Anna Respondek 26.07.2017
Brytyjska rodzina królewska
Fotografia: EAST NEWS

Dlaczego książę George ma krótkie spodenki, skoro jest zimno? - zastanawiały się media po wizycie rodziny królewskiej w Europie. Znamy przyczynę.

Książę George jednym spojrzeniem potrafi ukraść serca ludzi na całym świecie. Bez względu na to czy akurat kaprysi, rozrabia, czy udaje aniołka, zawsze wygląda tak samo uroczo. Podczas podróży po Europie część miłośników brytyjskiej rodziny królewskiej zastanawiała się, czy nie jest mu za zimno w krótkich spodenkach, które nieustannie nosił. Media się oburzały, natomiast ekspert od etykiety i dziennikarz DailyMail.co.uk, William Hanson, postanowił wyjaśnić tę frapującą zagadkę.

Jak twierdzi Hanson, szorty u młodych chłopców są cichym wyznacznikiem pochodzenia w Wielkiej Brytanii. Długie spodnie są uważane za zbyt prowincjonalne, oznaczające brak szacunku dla swojego pochodzenia. 

Książe George
Fotografia: ONS

To tradycyjny strój dla chłopca z wyższej klasy

Według specjalisty, strój ten może nawiązywać do szesnastowiecznej tradycji, kiedy to mali chłopcy na czas nauki sikania do nocnika byli ubierani w sukienki, a po odpowiednim czasie ubierano ich w spodenki.

Księżna musi się martwić nie tylko o to, co sama na siebie założy w trakcie publicznych wystąpień. Jej zadaniem jest również przygotowanie dzieci i znalezienie równowagi między królewską tradycją, a gustami poddanych, którzy swoje dzieci ubierają w zwykłe spodnie - wyjaśnia Hanson.

Dziennikarz DailyMail.co.uk przyznaje, że zwyczaj noszenia krótkich spodni u wyższej klasy, nie jest na pewno czymś nowym dla księżnej.

Myślę, że tradycja noszenia szortów przez młodych chłopców nie jest obca księżnej. Podejrzewam, że jej matka i matki innych przyjaciół znają tę tradycję. Jako lepiej sytuowana średnia klasa chcą ubierać swoje dzieci odpowiednio - dodaje. 

Rodzice małych dzieci zdecydowanie będą przestrzegali tej tradycji, ponieważ większość arystokratycznych rodzin i szkół publicznych tego wymaga.

Brytyjska klasa wyższa i rodzina królewska trzymają się tradycji, ponieważ dzięki niej są w stanie bezpiecznie i bez niepotrzebnych kontrowersji wyróżnić się z tłumu - twierdzi Hanson.

Tradycja pochodząca z szesnastego wieku była bardzo ważna. W momencie osiągnięcia przez chłopca ośmiu lat, otrzymywał on swoje pierwsze długie spodnie, często świętowano to wydarzenie podczas przygotowanej uroczystości. 

Książe George
Fotografia: ONS
Książe George
Fotografia: ONS

Szorty damskie - z czym nosić?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów