Specjalista nie pozostawia wątpliwości. W tej kwestii kobiety są znacznie lepsze od mężczyzn

Anna Respondek 12.03.2018
Kobiety vs mężczyźni
Fotografia: Shutterstock

Specjaliści rozwiązali zagadkę. Kobiety w tej kwestii mogą poszczycić się lepszymi wynikami. 

Dla wielu małżeństw to odwieczny temat do sporów. Kto w domu powinien trzymać pieniądze i nimi gospodarować? Do tej pory panowało przeświadczenie, że to mężczyźni znacznie lepiej obchodzą się z pieniędzmi, a kobiety mają skłonności do rozrzutności. Wygląda jednak na to, że sytuacja uległa zmianie i to panie powinny zarządzać domowym budżetem i finansami.

Zobacz także: Na co Polacy i Polki wydają najwięcej pieniędzy? Te pozycje mogą zaskoczyć

W programie "Dzień Dobry TVN" pojawił się Marcin Iwuć, ekonomista, który wyjaśnił skąd ta zmiana i podał pięć przykładów, dlaczego kobiety od pewnego czasu uważane są za te rozsądniejsze w kwestii pieniędzy. O nowych badaniach opowiedział Dorocie Wellman i Marcinowi Prokopowi.

W branży, w której pracuję, czyli finanse osobiste plus branża inwestycyjna, kobiety są górą. Po pierwsze kobiety inwestując, myślą w kategoriach długoterminowych. Dążą do tego, żeby zrealizować konkretny cel, taki kamień milowy w życiu ich rodziny. Mężczyźni, ich bardziej pociąga dreszczyk emocji, krótkoterminowa stopa zwrotu - powiedział. 

Jak przekonuje specjalista, znane firmy inwestycyjne zrobiły badania, z których wyniknął jeden wniosek, kobiety radzą sobie lepiej. Jeśli chodzi o najbogatszych ludzi na świecie w większość są to mężczyźni, jednak według ekonomisty związane jest to z tym, że panie dopiero zaczynają inwestować. 

W Polsce na 100 najbogatszych osób tylko 12 miejsc zajmują kobiety. Faktycznie dopiero zaczynają, ale poczekajmy trochę, inwestowanie to proces długoterminowy. Jeszcze niedawno kobiety zupełnie się tym nie interesowały - przekonywał. 

A u Was w domu kto trzyma pieniądze? ;)

Zobacz także: Dlaczego królowa Elżbieta tylko raz w tygodniu ma przy sobie pieniądze?

Zobacz także, dlaczego warto być najstarszym dzieckiem w rodzinie:

Autor: Majka Skowron

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów