Kate i Meghan mogą nosić tiarę, a inne księżniczki nie. Dlaczego wolno im więcej?

Kate i Meghan rozmawiają na Wimbledonie
Fotografia: Stephen Lock/i-Images/EAST NEWS

W rodzinie królewskiej nie wszyscy traktowani są na równi. Okazuje się, że przez królewski protokół, Kate i Meghan mają więcej przywilejów niż wnuczki królowej.

W rodzinie królewskiej sprawiedliwość jest pojęciem względnym. Wszyscy są oczywiście traktowani na równi, ale wyłącznie na tyle, na ile pozwala na to etykieta. Okazuje się zatem, że księżne Kate i Meghan, choć zostały członkiniami rodziny królewskiej stosunkowo niedawno, mają większe przywileje niż rodowite wnuczki królowej Elżbiety. A z pewnością jeżeli chodzi o noszenie tiary.

Które kobiety w rodzinie królewskiej mogą nosić tiarę?

Królewski protokół wyraźnie określa, które kobiety z rodziny królewskiej mogą nosić tiarę, a którym tego nie wolno. Właśnie w związku z tym Kate i Meghan mogą pozwolić sobie na taką ozdobę, wnuczki królowej Elżbiety, księżniczki Beatrice oraz Eugenia, już nie. I choć wydawać się może, że to niesprawiedliwe, a przede wszystkim absurdalne, ma swoje logiczne wyjaśnienie.

Ekstrawaganckie klejnoty i tiary nie są noszone w ciągu dnia, a tylko zamężne kobiety mogą nosić diademy. Od zawsze dla zamężnych kobiet tiary były sposobem na pokazanie swojego statusu i poinformowanie innych, że nie szukają małżonka – wyjaśnił Grant Harold, ekspert ds. etykiety, w rozmowie z BBC.

Okazuje się zatem, że chodzi wyłącznie o to, która pani jest już zamężna. Na księżniczki zatem również przyjdzie kolej. Zwłaszcza na Eugenię, która już 12 października wyjdzie za mąż za swojego narzeczonego, Jacka Brookspanka. Od tego momentu będzie mogła bez skrępowania nosić diadem.

Zobacz także: Wygląd Meghan zawsze robi wrażenie, ale kwoty, jakie wydaje na swoją garderobę, jeszcze większe. Więcej niż Kate!

Kochamy brytyjską rodzinę królewską! Historie wszelkich monarchii na całym świecie są fascynujące. Zarówno prawdziwe, jak i te zmyślone. Zobaczcie najlepsze filmy i seriale o tematyce królewskiej.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów