Dla tej rodziny nawet Kelly Family nie stanowi konkurencji. 19-cioro dzieci i jedno w drodze

Mateusz Patyk 31.03.2017
Rodzina
Fotografia: https://www.instagram.com/theradfordfamily/

Największa brytyjska rodzina (i nie chodzi wcale o tę królewską) ogłosiła, że spodziewa się kolejnego członka.

Dziesięciu braci i dziewięć sióstr. Ta liczna gromadka czeka na najmłodsze dziecko Radfordów.

Jak donosi Telegraph.co.uk, za to naprawdę rozłożyste drzewo genealogiczne odpowiedzialni są: 42-letnia Sue i jej 46-letni mąż Noel. Szczęśliwą informacją o kolejnym potomku podzielili się ze swoimi fanami (których jest już ćwierć miliona) na Facebooku. Rozwiązania spodziewają się we wrześniu.

Rodzina Radfordów na Wyspach jest znana głównie z telewizyjnego reality show "19 dzieci i więcej". Dzięki temu widzowie mogli oglądać przyjście na świat ostatniego jak dotąd członka familii. Phoebe Willow urodziła się w lipcu tego roku. Wiadomość o kolejnym dziecku jest zaskoczeniem, ponieważ już po narodzinach córki Hallie Alphia Beau w 2015 roku para zarzekała się, że nie będą starać się o więcej potomków.

rodzina Radfrord Facebook
Fotografia: Facebook.com/TheRadfordFamily

Ene due rabe

Mieszkający w dawnym domu opieki krewni żyją spokojnie w angielskim mieście Morecambe (hrabstwo Lancashire). Do częstych podróży używają minibusa. Co ciekawe, Radfordowie wychowują swoich podopiecznych bez żadnych socjalnych świadczeń, a jedynym źródłem dochodów jest prowadzona przez nich piekarnia.

W tej wielodzietnej rodzinie trudno spamiętać imiona wszystkich. Oprócz wymienionych wcześniej dziewczynek Phoebe i Hallie, najstarszym dzieckiem jest liczący 27 lat Chris. Zaraz po nim jest 22-letnia Sophie oraz kolejno: Chloe (21), Jack (19), Daniel (17), Luke (15), Millie (14), Katie (13), James (12), Ellie (11), Aimee (10), Josh (9), Max (7), Tillie (6), Oscar (4) i Casper (lat 3). Pani Radford po raz pierwszy zaszła w ciążę będąc zaledwie 14-latką.

rodzina Radford 2
Fotografia: Instagram.com/theradfordfamily

Grosz do grosza

Zgodnie z portalem TheSun.co.uk, głowy tego brytyjskiego klanu na utrzymanie swych dzieci wydają łącznie około 150 tysięcy złotych. Zawarte są w tym takie koszty jak np. organizacja urodzin poszczególnych członków (ok. 500 złotych na dziecko) oraz świąteczne prezenty (od 500 do 1200 złotych).

Każdego tygodnia muszą kupować jedzenie za ponad 1000 złotych, a dzienne spożycie podstawowych produktów wynosi 3 bochenki chleba, dwa pudełka płatków śniadaniowych i 18 litrów mleka.

Do światowego rekordu w liczbie potomków rodzinie z Morecambe jest jednak daleko. Według Telegraph.co.uk, największą liczbą latorośli może pochwalić się pewien mężczyzna z Indii. Ziona Chana na co dzień mieszkający w wiosce Baktawang twierdzi, że ma 94 dzieci z 39 różnymi żonami. Mówiący o sobie "szczęściarz" Chana mieszka w stupokojowym, czteropiętrowym apartamencie z czternastoma synowymi i trzydzieściorgiem trojgiem wnucząt.

dzieci rodziny Radford
Fotografia: Instagram.com/theradfordfamily
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów