Dawid Podsiadło zakasował wszystkich. Na aukcję WOŚP przekazał... Małomiasteczkowy Kiosk

Magdalena Barszczak 09.01.2019
Dawid Podsiadło
Fotografia: Karol Makurat/REPORTER

Artysta raz po raz zaskakuje fanów. Znów to zrobił!

Wiele polskich gwiazd wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Do tego grona dołączył w tym roku Dawid Podsiadło. Laureat Paszportów "Polityki" i posiadacz jednego z najbardziej rozpoznawalnych głosów w Polsce przekazał na licytację wyjątkową rzecz - jego Małomiasteczkowy Kiosk.

Zobacz także: Nie uwierzycie, co Rozenek i Majdan wystawili na charytatywną aukcję WOŚP!

"Małomiasteczkowy" trafił na rynek muzyczny pod koniec października, a już w grudniu zyskał status potrójnej platyny. Coś takiego jest możliwe tylko w przypadku Dawida! Niezwykła płyta wymagała nietuzinkowej oprawy - w dniu jej premiery piosenkarz został... kioskarzem. W punkcie sprzedaży usytuowanym w centrum Warszawy można było nabyć nie tylko album, ale i... artykuły gospodarstwa domowego - od chusteczek higienicznych po gumę do żucia!

Małomiasteczkowy Kiosk Dawida Podsiadły na aukcji WOŚP!

To nie lada gratka dla fanów. Artysta sprzedaje kiosk z całą zawartością. Zielona budka z szyldem "Muzyka, prasa, bilety, Podsiadło" już trafiła na licytację. 

To jest Małomiasteczkowy Kiosk. Mogliście mnie widzieć w nim, jak sprzedawałem draże Korsarze pod Pałacem Kultury i Nauki oraz na Małomiasteczkowej Trasie. Teraz możesz go kupić – tak, mam na myśli kiosk. Oczywiście z dostawą, bo wiadomo, że nie damy rady Ci go wysłać. Zwycięzcy aukcji kiosk dostarczę osobiście i nawet coś w nim sprzedam - taki komentarz Dawida można znaleźć na oficjalnej stronie WOŚP na Allegro.

Muzyk zastrzega, że nie dostarcza "przesyłki" do mieszkań i przyczep kempingowychMusisz mieć do dyspozycji kawałek miejsca (ziemi, placu, działki), w którym możemy go ustawić takim specjalnym dźwigiem - informuje Podsiadło. Na ten moment Małomiasteczkowy Kiosk osiągnął na aukcji cenę 2 tys. zł. Do końca licytacji pozostały 3 tygodnie.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już 13 stycznia. W tym roku cały dochód z aukcji będzie przekazany na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Zobacz także: Dawid Podsiadło z potrójną platyną!

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Kilka miesięcy temu zespół Tulia wykonał niesamowity cover piosenki Dawida Podsiadły. Wykonanie na ludowo raczej nie ma szans stać się popularniejsze niż pierwsza wersja, jednak często zdarza się, że covery są bardziej znane od ich oryginałów!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów