Dawid Podsiadło szczerze o karierze: Jestem super gościem. Ego urosło mi w dobry sposób

Patryk Chilewicz 12.12.2016
Dawid Podsiadło
Fotografia: East News

Jest jedną z niewielu osób odkrytych w talent show, która osiągnęła sukces nie tylko komercyjny, ale także artystyczny. 

Dawid Podsiadło od wygranej w programie "X Factor" w 2012 roku był praktycznie cały czas zajęty - komponowaniem, nagrywaniem, koncertowaniem czy udzielaniem wywiadów. Swoim talentem i osobowością oczarował media, krytyków i - co najważniejsze - szeroką publiczność.

Artysta od czterech lat nie miał właściwie chwili wytchnienia. To właśnie dlatego postanowił zrobić sobie teraz przerwę. W rozmowie z miesięcznikiem "Zwierciadło" stwierdził, że odpoczynek od sceny wykorzysta nie tylko na tworzenie nowej muzyki, ale też na kursy językowe. Nie ukrywał też, że chciałby najzwyczajniej w świecie zatęsknić za zespołem i życiem, jakie prowadził przez ostatnie lata.

Nie zmęczyło mnie życie artysty, ale nie wiem jakie jest inne życie. Chciałbym odpocząć i zobaczyć jakie jest inne życie. Chciałbym nabrać dystansu i nabrać inspiracji. Tęskniłem za domem i możliwością spędzania czasu z rodziną. Uczucie tęsknoty działa dobrze na relacje z przyjaciółmi i rodziną, jest wytęsknione. Kiedy zacznę robić muzykę na nowo, na pewno będzie lepsza, zyska na tym sztuka - powiedział Dawid Podsiadło w wywiadzie dla TVN24.

Autor takich przebojów, jak "Trójkąty i kwadraty" czy "W dobrą stronę" odniósł się także do kwestii swojej ogromnej popularności. W momencie odkrycia Dawida Podsiadło ten miał zaledwie 19 lat, a nietrudno zachłysnąć się sławą, tysiącami fanów i błyskiem fleszy. To nie leży jednak w jego naturze i na pewno nie można powiedzieć, że uderzyła mu tak zwana sodówka do głowy. Co ciekawe, nadal się nie przyzwyczaił do statusu gwiazdy i często zachowanie fanów wpędza go w zakłopotanie.

To średnie uczucie, gdy ludzie na koncertach skandują moje imię. Mam wtedy wyrzuty sumienia. Czuję się skrępowany, widzę realnie, jaki wkład na to co robię mają ludzie, z którymi współpracuje. Jestem super gościem. Myślę, że ego urosło mi w dobry sposób. Urosło, że akceptuję sam siebie i jestem dumny sam z siebie - stwierdził.

Fani z pewnością będą tęsknić za Dawidem Podsiadło. Ten obiecał jednak, że zamierza wrócić ze świeżymi nagraniami, także na pewno warto czekać. Po takim artyście możemy się spodziewać, że po przerwie na pewno zaskoczy znakomitym materiałem muzycznym.

Dawid Podsiadło
Fotografia: ONS

Dawid Podsiadło

Dawid Podsiadło
Fotografia: ONS

Dawid Podsiadło

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów