Darmowy bilet na podróż po Europie? I to dla każdego obywatela Unii Europejskiej

Paulina Szestowicka 22.09.2016
Bilet Interrail po Europie
Fotografia: East News

Nowy projekt ma zachęcić do poznawania kultur i zwyczajów panujących w innych krajach.

Niemieccy europosłowie zgłosili propozycję projektu, który miałby obejmować finansowanie biletu kolejowego umożliwiającego podróżowanie po całej Europie. Bilet miały otrzymać każdy obywatel Unii Europejskiej z okazji 18-stych urodzin. Bilet Interrial pozwalałby na poruszanie się pociągami przez miesiąc po terytorium 30 krajów. 

Chcielibyśmy, by każdy młody członek Unii mógł obserwować codzienne życie w innych krajach - serwis Fpiec.pl przytacza wypowiedź europosła Manfreda Webera.

Pomysł niemieckich europosłów przypadł do gustu politykom z innych krajów. Duże zainteresowanie wykazał premier Włoch, Matteo Renzi i wiceprzewodniczący Europarlamentu Alexander Graf. Wyliczono, że wprowadzenie Bilet Interrial kosztowałoby Unię Europejską półtora miliarda euro. Trzeba przyznać, że to całkiem ciekawy pomysł na zachęcenie młodych ludzi do poznawania zwyczajów i kultur innych krajów. 

Można kupić

Obecnie w każdej międzynarodowej kasie PKP Intercity lub przez Internet możemy kupić bilet Interrail Global Pass, który umożliwia do podróżowania po 30 krajach objętych ofertą (Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Macedonia, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy). 

Kupując bilet możemy liczyć na zniżki w hostelach i wejściówki do ciekawych miejsc. Każdy nabywca Interrail Global Pass może też wziąć udział w corocznej imprezie w Budapeszcie dla fanów podróży. Ceny dla młodych osób mogą być zaporowe, dlatego nie sposób nie pochwalić pomysłu europosłów.  Podróż po Europie z okazji 18-stki? Chętnie! 

 Interrail Global Pass
Fotografia: www.intercity.pl/pl/dokumenty/Przepisy%20i%20taryfy/Międzynarodowe/oferta-interrail-2016-warunki-korzystania-i-ceny29122015.pdf

Ceny biletów Interrail Global Pass

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów