Wyjątkowa akcja w najpiękniejszych muzeach i zamkach. W listopadzie zwiedzisz je zupełnie za darmo

Anna Respondek 31.10.2018
Łazienki Królewskie w Warszawie
Fotografia: Shutterstock

Listopadowa akcja to prawdziwa gratka dla wszystkich osób, które uwielbiają zwiedzać piękne polskie zabytki.

Jak zapowiadają meteorolodzy, początek listopada ma przynieść zaskakująco wysokie temperatury. Takie prognozy sprzyjają wyjściu z domu, spacerom i zwiedzaniu. Co więcej, miesiąc ten ma nam do zaoferowania wyjątkowo ciekawą "promocję". W każdy weekend listopada będzie można zupełnie za darmo zobaczyć specjalne wydarzenia związane z odzyskanymi polskimi dziełami, znajdującymi się w zamkach królewskich i muzeach. 

"Darmowy listopad" to akcja, która ma na celu promocję polskich zabytków i zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kulturowych. Całość ma potrwać od 2 do 30 listopada, zatem niemalże w każdy dzień tygodnia będzie można wybrać się na małą wycieczkę. 

"Darmowy listopad" w zamkach i muzeach

Inicjatorem bezpłatnego zwiedzania zamków królewskich i muzeów jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja ma na celu zmobilizować w szczególności dzieci, młodzież i seniorów oraz poszerzać edukację kulturową wśród Polaków. W tym roku akcja "Darmowy listopad" związana jest z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości i promowana jest pod hasłem "Odzyskane dziedzictwo na stulecie niepodległości". W "Darmowym listopadzie" udział biorą: Zamek Królewski w Warszawie − Muzeum, swoje wrota otworzą również Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz Zamek Królewski na Wawelu.

Rezydencje biorące udział w akcji przygotowały również bezpłatne wydarzenia związane z odzyskanymi dziełami należącymi do kolekcji. Będzie można wziąć w nich udział w następujące weekendy: 

  • 3 i 4 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie
  • 10 i 11 listopada w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
  • 17 i 18 listopada w Muzeum Łazienki Królewskie
  • 24 i 25 listopada na Zamku Królewskim na Wawelu

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Złota polska jesień sprzyja wyjazdom, nawet wtedy, kiedy delikatnie pada lub wieje. Zobacz cuda natury, które można znaleźć blisko polskiej granicy:

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów