Takich paznokci u kobiet mężczyźni nienawidzą. Co najbardziej ich obrzydza?

Anna Respondek 15.05.2018
Paznokcie
Fotografia: Shutterstock

Okazuje się, że panowie jednak zwracają uwagę na szczegóły. Nieodpowiednie paznokcie to jedna z rzeczy, która zdecydowanie ich obrzydza. 

Kobiety uwielbiają malować paznokcie. Co roku pojawiają się nowe trendy i możliwości, dzięki którym dłonie mają wyglądać jeszcze piękniej. Hybrydy, żele i różne niezwykłe lakiery mają nadać naszym paznokciom spektakularny wygląd. 

Zobacz także: Wiemy, jak wygląda "manicure przyszłości". Nie każdemu się spodoba

I choć panie starają się jak mogą, okazuje się, że mężczyźni nie do końca doceniają ich wyobraźnię. Anonimowi użytkownicy internetu postanowili wypowiedzieć się na temat tego, jakie paznokcie najbardziej ich obrzydzają. W kilku punktach zgadzamy się z nimi zdecydowanie i podkreślamy, to również dotyczy mężczyzn. 

Brudne paznokcie

To jeden z zarzutów, który na forach pojawiał się najczęściej. Okazuje się, że mężczyźni wyjątkowo nie lubią brudnych paznokci. Jak pisali, nie ma nic gorszego niż nieczystości widoczne pod paznokciem i na nim. 

Paznokcie w szpic

To, jaki paznokieć ma kształt, również ma znaczenie. Mężczyźni uważają, że paznokcie w szpic to jeden z najgorszych pomysłów. Po prostu ich przerażają i kojarzą się z horrorami. 

Mocno wycięte skórki

Czasem oczywiście każdemu zdarzy przyłożyć się za bardzo do wycinania skórek. Wtedy pojawiają się małe ranki i krew. Jeszcze gorzej wygląda to, kiedy widoczne jest niemalże "żywe mięsko". Fakt, to nie może być seksowne. 

Bardzo długie paznokcie

To kolejna rzecz, na którą panowie zwracają uwagę. Zbyt długie paznokcie po prostu ich odpychają. Jaką długość preferują najbardziej? Większość z nich stwierdziła, że 1 lub 2 milimetry ponad opuszek to maksimum. 

Bardzo krótkie paznokcie

Można by powiedzieć, że mężczyźni w końcu powinni się zdecydować. Za długie źle, za krótkie też niedobrze. Jednak mają w tym rację, mocno wycięte paznokcie, które powoli niemalże zaczynają wrastać w skórę, nie wyglądają estetycznie. Ale to dotyczy również mężczyzn. 

Żółta płytka paznokcia

Dla wielu mężczyzn najładniejsze paznokcie, to paznokcie naturalne. Powinny być jednak dobrze spiłowane i co najważniejsze, mieć odpowiedni kolor. Okazuje się, że mężczyzn obrzydza żółty kolor płytki paznokcia. 

Zgadzacie się z tymi twierdzeniami? ;)

Zobacz także: Co kolor paznokci mówi o kobiecie? Każda barwa inaczej świadczy o osobowości

Autor: Anna Respondek 

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów